Knygas atrasti iš naujo kviečia Knygų klausymo ir skaitymo iššūkis

Balandžio 22 d. 10 val. prasideda lietuviškų audioknygų platformos „Audioteka.lt“ inicijuojamas Knygų klausymo ir skaitymo iššūkis. Knygų klausymo ir skaitymo iššūkyje rungiasi Eglė Kizalienė (skaito knygas) ir Tomas Petruškevičius (klauso knygų). Kaip sekasi knygų klausymo ir skaitymo iššūkio dalyviams galima stebėti kasdien atnaujinamoje diagramoje. Taip pat mėgstantys knygas kviečiami jungtis prieš iššūkio metant jį savo šeimos nariams. 

Prieš dvi savaites paskelbtoje atrankoje sudalyvavo beveik 20 savanorių, iš kurių organizatoriai atrinko du kovingiausiai iššūkiui nusiteikusius žmones. Knygas skaitysianti Eglė Kizalienė sakė, kad įdomią knygą perskaito per savaitgalį, tad planuoja penkias knygas „suvalgyti“ per 10 dienų. Audioknygos formatą pasirinkęs Tomas Petruškevičius džiaugėsi, kad turės pranašumą galėdamas klausytis knygų vaikščiodamas ir tvarkydamasis namus.

Iššūkis vyks iki vieno iš dalyvių pergalės bet ne vėliau, nei iki gegužės 13 d. Per trumpiausią laiką knygas perklausęs arba perskaitęs dalyvis laimės organizatorių įsteigtą prizą – profesionalias belaides ausines.

Gegužės viduryje įspūdžiais abu iššūkio dalyviai tiesiogiai pasidalins Jurgos Šeduikytės vedamoje AUDIOLENTYNOS rubrikoje. „Kadangi perskaitytų knygų žinias patikrinti būtų ypač sunku, abu dalyvius kviesiu sudalyvauti asociacijų žaidime „Beprotmūšis“. Prie šio smagaus žaidimo savo klausimais galės prisidėti ir žiūrovai“, - sakė Jurga Šeduikytė, rubrikoje kalbinanti knygų autorius, aktorius bei kitus kūrėjus.

Knygų klausymo ir skaitymo iššūkio sąrašas:

  • Gary Chapman „Penkios meilės kalbos“,
  • Yuval Noah Harari „Sapiens. Glausta žmonijos istorija“
  • Rimantas Kmita „Pietinia kronikas“
  • Andrius Tapinas „Vilko valanda“,
  • Erkhart Tolle „Naujoji žemė“.

Knygų klausymo ir skaitymo iššūkiu organizatoriai jungiasi prie balandžio 23d. – gegužės 7d. vyksiančios LLA (Lietuvos leidėjų asociacijos) inicijuojamos akcijos „Lietuva skaito!“, kurios tikslas – skatinti  tautiečius kuo dažniau praleisti laiką prie karantino metu ne vieno iš naujo atrasto išminties šaltinio – knygų.

„Manau, viena esminių knygos funkcijų - auginti skaitantįjį. Pavasarį atlikę kokybinę  apklausą sužinojome, kad knygos neretai vis dar asocijuojasi su privaloma literatūra, kurią reikėjo perskaityti mokykloje. Šiuo iššūkiu norime pasidalinti savo pradedančiam klausytojui siūlomu knygų „Top-5“ ir parodyti, kad tiek skaityti, tiek ir klausyti knygas gali būti lengva ir įdomu“, - sakė „Audioteka.lt“ vadovas Aurimas Mikalauskas.

Prie „Lietuva skaito!“ akcijos „Audioteka.lt“ prisidės dar dviem renginiais: balandžio 23 d. AUDIOLENTYNOS rubrikoje J. Šeduikytė apie knygų klausymo ir skaitymo įgūdžius kalbins socialinių mokslų daktarę, edukologę ir kontekstinio ugdymo principų autorę Austėją Landsbergienę, o balandžio 30 d. iš anksto užsiregistravusius mokinius ir mokytojus kvies prisijungti prie interaktyvios pamokos apie audioknygų leidybą. Jos dalyviai galės tiesiogiai užduoti klausimus ir pirmą kartą audioknygą bandančiam garsinti jaunimo mylimos matematinio roko grupės „Jauti“ nariui Nojui Zvisevičiui.

Daugiau informacijos apie renginius: FB ir Instagram.