Seminaras leidėjams: „Ką reikia žinoti apie Europos prieinamumo aktą?“

2020 m. gruodžio 9 d. kviečiame sudalyvauti nuotoliniame seminare leidybos specialistams „Ką reikia žinoti apie Europos prieinamumo aktą?“.

Kviečiame į jį registruotis iki gruodžio 4 d. el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. SVARBU: Seminaro nuoroda bus išsiųsta tik užsiregistravusiems dalyviams.

Europos prieinamumo aktas arba Europos parlamento ir tarybos direktyva dėl gaminių ir paslaugų prieinamumo reikalavimų buvo priimta 2019 m. balandį:

„Šios direktyvos tikslas yra prisidėti prie tinkamo vidaus rinkos veikimo suderinant valstybių narių įstatymus ir kitus teisės aktus, susijusius su tam tikrų gaminių ir paslaugų prieinamumo reikalavimais, visų pirma panaikinant dėl skirtingų prieinamumo reikalavimų valstybėse narėse kylančias kliūtis laisvam tam tikrų prieinamų gaminių ir paslaugų judėjimui ir užkertant joms kelią. Tai padidintų prieinamų gaminių ir paslaugų kiekį vidaus rinkoje ir pagerintų atitinkamos informacijos prieinamumą.“

Direktyva siekiama pagerinti knygų prienamumą negalią turintiems žmonėms bei kitiems funkcinių sutrikimų turintiems asmenims.

Iki 2025 metų valstybės narės turi pritaikyti direktyvoje numatytas priemones. Tad kokie pokyčiai laukia leidėjų, kaip jiems sklandžiai pradėti ruoštis jau dabar?

 

Preliminari seminaro programa:

 

Pirma dalis (anglų k.): 12.00–13.40.

12.00–12.40 Anne Bergman, Europos leidėjų federacijos direktorė. Pagrindiniai direktyvos principai: kodėl svarbu pradėti dabar?

12.40–13.20 Cristina Mussinelli, Italijos prieinamų knygų asociacijos generalinė sekretorė. Prieinamumo kelionė: ką turėtų nuveikti leidėjai ir kiti rinkos dalyviai? 

13.20–13.40 Diskusija.

 

Antra dalis (lietuvių k.): 13.50–15.30.

13.50–14.30 LR kultūros ministerija: Deividas Velkas. Apie VIRSIS (Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų dalyvių duomenų registravimo informacinė Sistema). Živilė Plyčiuraitytė-Plyčiūtė. Autorių teisės skaitmeninėje rinkoje

14.30–15.10 Lietuvos aklųjų biblioteka. Inga Davidonienė, dire.ktorė; Alisa Žarkova, leidybos skyriaus vadovė. LAB veikla ir pritaikomų tekstų rengimas.

15.10–15.30 Diskusija.

 

Seminarą organizuoja Lietuvos leidėjų asociacija, Europos leidėjų federacija, ALDUS knygų mugių tinklas. Lietuvos leidėjų asociacijos strategines veiklas remia Lietuvos kultūros taryba.