Vilniaus širdyje trims Sostinės dienoms įsikurs Knygų aikštė

Rugsėjo 4–6 dienomis Vilniuje vyksiančioje šventėje „Sostinės dienos 2020“ šiemet pirmą kartą skaitytojus kvies jungtinis Lietuvos leidėjų asociacijos leidyklų paviljonas „Knygų aikštė“.

Čia bus galima ne tik įsigyti naujausių knygų, tačiau ir susitikti su autoriais bei gauti jų autografus, paplepėti su jais Autografų kavinėje, dalyvauti literatūriniuose renginiuose įvairiam skoniui. Su šūkiu „Susitinkam prie bokšto!“ kviesime drauge praleisti 3 dienas, kurių metu skaitytojų lauks pasiilgti autoriai, naujos knygos, autografai, kūrybinės dirbtuvės.

Įsikūrusi pačioje Vilniaus širdyje, Katedros aikštėje, tarp parko ir Katedros varpinės, Knygų aikštė 3 dienoms taps literatūrinių susitikimų vieta, jaukia erdve po liepomis, klausantis naujausių kūrinių ištraukų ar įsitraukus į knygos meno paslaptis. Karantino metu atšaukti susitikimai paliko tuščią erdvę ir skaitytojų, literatūrinių renginių lankytojų, ir autorių širdyse. Ieškodami būdų, kaip grąžinti šiuos susitikimus, LLA nariai leidėjai sugalvojo šiemet į „Sostinės dienas“ kviesti skaitytojus kartu: kad vienoje vietoje skaitytojai atrastų mėgstamiausias savo leidyklas ir jų knygas bei rašytojus.

Penktadienį – sekmadienį pirmąją dienos dalį vaikų lauks jau pamėgti jų rašytojai: Selemonas Paltanavičius, Violeta Palčinskaitė, Tomas Dirgėla, vyks smagios ir kūrybiškos knygos „Atgal į Vilnių“ autoriaus Povilo Jankūno komiksų piešimo dirbtuvės, Marmių kūrybinės dirbtuvėlės, jėgas išbandyti kvies protų mūšis „Ar pažįsti Lietuvą ir jos istoriją?“. Ypatinga naujiena – Nobelio premijos laureatės, rašytojos, Olgos Tokarzcuk ir dailininkės Joannos Concejo knygos vaikams „Pamesta siela“ pristatymas.

Nuo pietų iki vėlaus vakaro skaitytojus susitikti kvies Antanas A. Jonynas, Saulius Šaltenis, Jurga Tumasonytė, Rimantas Kmita, Rugilė Audenienė, Gina Viliūnė. Kelionių knygos, poezija, istorija, minčių labirintai – įvairiausios temos bus aptartos knygų pristatymuose, nes rengdami programą galvojome apie skirtingų pomėgių skaitytojus.

Lolita Varanavičienė, leidyklos „Tyto alba“ vadovė: „Sostinės dienų“ Knygų aikštės programą drįsčiau pavadinti mažąja Knygų muge. O tai reiškia, kad į susitikimus su tikrai įdomiais autoriais kviečiame knygų mylėtojus ir iš kitų miestų.“

„Sostinės dienos 2020“ rugsėjo 4–6 dienomis bus tikrai kitokios. Leidėjai, autoriai ir kiti knygų žmonės jūsų pasiilgo, tad #susitinkamprieboksto, nes galim!

„Knygų aikštėje“ rasite šias leidyklas:

 1. Alma littera
 2. Apostrofa
 3. Aukso žuvys
 4. Baltos lankos
 5. Bonus Animus
 6. Debesų ganyklos
 7. Didakta
 8. Dominicus Lituanus
 9. Jūsų Flintas
 10. Homo liber
 11. Hubris
 12. Jonas ir Jokūbas
 13. Katalikų pasaulio leidiniai
 14. Kitos knygos
 15. Lapas
 16. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras
 17. Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas
 18. Lietuvos nacionalinis muziejus
 19. Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
 20. Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras
 21. Nieko rimto
 22. Odilė
 23. Super namai
 24. Terra publica
 25. Tikra knyga
 26. Tyto alba
 27. Vaga
 28. Vaiga