Medikus atsikvėpti kviečia akcija „Rašytojai – gydytojams“

Artėjant  šventoms Velykoms, Lietuvos rašytojų sąjunga pradėjo akciją „Rašytojai – gydytojams“.

„Daugeliui rašytojų karantinas buvo tik griežtesnė vienatvės forma, bet dieną naktį ligoninėse plušantiems medikams Velykų auka tęsiasi jau trečią mėnesį, – sako šios akcijos iniciatorė rašytoja, LRS pirmininkė Birutė Jonuškaitė. – Ar galėjome ir galime jiems padėti? Padėjome, laikydamiesi griežto karantino ir neapkraudami jų papildomais rūpesčiais. Mokėmės būti labiau atsakingi už save ir savo artimuosius.  Atsirado gerokai nunykęs bendrystės jausmas ir natūralus noras bent dvasiškai palaikyti medikus. Labai džiaugiuosi, kad rašytojai labai mielai įsijungė į akciją  „Rašytojai – gydytojams“.

Akcijos tikslas – pasiūlyti visam medicinos personalui – gydytojams ir gydytojoms, slaugytojoms ir slaugytojams, ligoninės darbuotojams trumpą atokvėpio akimirką panyrant į literatūros tekstus. Šią akciją savanoriškai moderuojanti poetė ir vertėja Dovilė Kuzminskaitė sako: „Lietuvos rašytojos ir rašytojai siunčia eilėraščius, esė, apsakymus, pjeses, romanų ištraukas, kalambūrus, kuriuose vienaip ar kitaip atspindėtos ligos, gijimo, susidūrimo su medicinos sistema patirtys. Mus pasiekė tekstai iš įvairių pasaulio šalių, noriai prisidėjo ir jaunieji, ir brandūs rašytojai – vieni kūrė specialiai šiai akcijai, kiti prisiminė jau publikuotus tekstus. Esama ir humoristinių įžvalgų, ir kontempliatyvių, ramių poezijos tekstų, ir atsiminimų, padėkos žodžių prisiminus savo išgyvenimus, gavome netgi eilėraštį rašytojos, dirbusios užsienyje slaugos namuose pačiame epidemijos įkarštyje ir iš labai arti susidūrusios su pandemijos keliamais iššūkiais“.

Visi tekstai publikuojami svetainėje www.rasytojai.lt sukurtoje paskyroje gydytojams – ten jie bus prieinami iki pat šių metų pabaigos. Nuoroda į vis pildomą paskyrą pasidalinome su Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Marijampolės ligoninėmis. „Vieni atsiliepė santūriau, kiti pasidžiaugė rodomu dėmesiu, – sako Dovilė. –  Juk būtent bendruomenės patirtis yra tokia svarbi – juolab, įdomu stebėti, kaip dažnai ir gausiai, net jei sąmoningai ir nemėginame ieškoti specifinės temos, medicina smelkiasi į literatūrą. Taip yra ne veltui – be medicinos personalo esame bejėgiai“.

 

Šaltinis: Lietuvos rašytojų sąjunga