Akcija „Lietuva skaito!“ pavyko!

Jau šeštus metus lietuvių literatūrą skaityti kvietusi, o šiemet atrasti klasikus raginusi akcija „Lietuva skaito!“ praėjo šauniau nei tikėjomės. Nors mūsų veiksmai buvo apriboti karantino, tai nesutrukdė skaitytojų vaizduotei skleistis laisvai.

Nuo balandžio 23, Pasaulinės knygos dienos, iki gegužės 7, Spaudos atgavimo kalbos ir knygos dienos svetainėje lietuvaskaito.lt dalijomės ne tik įdomiais faktais apie mūsų literatūros klasikus, bet ir smagiais jų portretais, kuriuos kūrė dailininkė Kotryna Šeibokaitė. Vaikų ir jaunimo rašytojai ir iliustruotojai Inga Dagilė, Evelina Daciūtė, Tomas Dirgėla, Modesta Jurgaitytė ir Kotryna Zylė smagiais video įrašais ir trumpomis klasikų kūrinių ištraukomis kvietė skaitytojus, mažus ir didelius, ne tik atrasti klasikus, bet ir kitaip į juos pažvelgti.

Sulaukėme 43 skaitymų įrašų iš visos Lietuvos, 60 plakatų! Konkursuose dalyvavo skaitytojai iš Zarasų, Vilniaus, Kauno, Ventos, Sudervės, Šiaulių, Skuodo, Radviliškio, Pakruojo, Neveronių, Klaipėdos, Kybartų, Kaišiadorių, Kačerginės, Joniškio, Alytaus, Anykščių, Akmenės, Skaudvilės, Tauragės, Voveriškių, Molėtų, Kelmės.

Šias dvi savaites mūsų video filmukus Lietuva skaito facebook platformoje peržiūrėjo 21 tūkst. žmonių, įrašus matė 40 tūkst. Protų kovose su Robertu Petrausku vakar dalyvavo 420 žmonių, dar 2500 žiūrėjo youtube kanalu. Tikimės, kad lietuviai ne tik prisiminė, ką jau žinoję, bet ir kai ką naujo apie literatūros klasikus išgirdo.

Visus įrašus vis dar galite peržiūrėti čia.

O plakatus lietuvaskaito.lt galerijoje.

Dėkojame savo šių metų akcijos geriausiems draugams: rašytojui Tomui Dirgėlai, Lietuvos bibliotekininkų draugijai, Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai, Vaikų žemei, Robertui Petrauskui ir jo Protų kovų komandai, Vyturio leidyklai, Lietuvos kultūros tarybai ir akcijos ambasadoriams:

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka;

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka;

Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešoji biblioteka;

Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko viešoji biblioteka;

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka;

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka;

Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės biblioteka;

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka;

Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka;

Anykščių Antano Vienuolio progimnazija;

KTU Vaižganto progimnazija;

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija;

Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazija.

 

Tikimės, kad kitąmet susitiksime jau gyvai!

Nuotrauką mums atsiuntė Gražina Pitrėnienė.