Linos Ever knyga „Neišryškinta juostelė“ taps kino filmu

Šių metų Vilniaus knygų mugėje pirmą kartą organizuotas renginys „KNYGA + KINAS“ jau duoda rezultatų. Iš 48 pasiūlytų lietuvių autorių knygų buvo atrinkta 10 knygų, kurias patys rašytojai, leidėjai, literatūros kritikai pristatė kino bendruomenei ir visuomenei Vilniaus knygų mugėje. Viena iš projekto dalyvių – Linos Ever knyga „Neišryškinta juostelė“ taps kino filmu! Jo imsis „Fralita Films“ su prodiusere Živile Gallego ir režisieriumi Mantu Verbiejumi. Linos Ever knygą „Neišryškinta juostelė“ išleido leidyklą „Tyto alba“.

LINA EVER, rašytoja:


Man tai didelis nuotykis, nauja patirtis ir netgi likimo dovana. Manau, jog daugeliui rašytojų būtų įdomu pažiūrėti į ekrane atgijusius savo personažus. Suprantu, kad tai bus visai kitas kūrinys ir visai kiti kūrėjai, todėl labai įdomu, kaip mano istorija galima papasakoti kitomis priemonėmis. O dar noriu padėkoti šio renginio Knyga plius kinas organizatoriams – tikrai puiki idėja ir linkiu, kad ji gyvuotų ir toliau.

 

MANTAS VERBIEJUS, režisierius:

 

Linos Ever romane „Neišryškinta juostelė“ pagrindiniai veikėjai išstumti iš komforto zonos žengia nežinomybės link ir atranda save kitokius. Man, tai ir yra gero kino scenarijaus esmė. Būtent dėl šios priežasties „Neišryškinta juostelė“ visų pirma patraukė mano dėmesį. 

Renginys „Knyga + kinas“ man jau įrodė, kokia  tai reikšminga ir be galo aktuali platforma susitikti literatūros ir kino kūrėjams. Dar ir dar kartą ačiū idėjos autoriams ir organizatoriams!

 

ŽIVILĖ GALLEGO, prodiuserė:

 

Linos Ever romanas „Neišryškinta juostelė“ sudomino mane savo nuoširdumu, vienos šeimos istorija papasakota dinamiškai ir apipinta įdomiais siužetiniais vingiais,

bei iškelia bendrąsias gyvenimiškas tiesas: meilė, kaltė, atleidimas ir susitaikymas. Romanas nukelia skaitytoją ir į bohemiško gyvenimo užkulisius, tikiu, kad jis turi galimybę tapti įdomiu filmu. Kartu su režisieriumi Mantu Verbiejumi ir scenariste Gaile Garnelyte ketiname kurti kino scenarijų pagal šią knygą ir vystyti filmo projektą. Esu dėkinga rašytojai Linai Ever bei leidyklai Tyto Alba už nuoširdų bendradarbiavimą.