LLA renginiai Vilniaus knygų mugėje

Lietuvos leidėjų asociacija kviečia tiek specialistus, tiek plačiąją visuomenę į vasario 20–23 d. Vilniaus knygų mugėje vyksiančius renginius.

PROGRAMA

02.20 KETVIRTADIENIS
11:00
KNYGOS KINO SALĖ

KNYGA + KINAS

„Knyga + kinas“ – tai pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas renginys, sujungsiantis literatūrą ir kiną. Vasario 20 dieną, 11val. Vilniaus knygų mugės metu kino bendruomenei bus pristatomi specialiai atrinkti romanai ar novelės, kurie galėtų virsti kino filmais.

Renginiui buvo pateikta apie 50 lietuviškų knygų, iš kurių komisija išrinks 10, kurios ir bus pristatytos renginio metu.


Vertinimo komisijos nariai: režisierius Algimantas Puipa, rašytojas, scenaristas Alvydas Šlepikas, kino prodiuserė Živilė Gallego, LLA vykdomoji direktorė R.Elijošaitytė-Kaikarė.

Renginį veda Aistė Diržiūtė.

Organizuoja Fralita Films, Avaka, Lietuvos leidėjų asociacija.

 

Renginys skirtas tiek profesionalams, tiek visuomenei.


02.20 KETVIRTADIENIS
14:00
DISKUSIJŲ KLUBAS | 15MIN FORUMAS

Spausdintas tekstas: kas išlaiko laikraščius ir žurnalus gyvus interneto eroje?

Tik atsiradus pirmiesiems interneto žinių portalams tradicinė periodika pradėta laidoti argumentuojant, jog elektroninės naujienos skaitytoją pasiekia greičiau, efektyviau bei pigiau. Per pasaulį nuvilnijo užsidarančių laikraščių ir žurnalų banga. Tačiau pastaruoju metu tradicinė spauda atkovoja prarastas pozicijas, ypač motyvuodama, kad žymiai efektyviau valdo „fake news“ problemą nei skaitmeninė žiniasklaida. 

Diskusijoje pagrindinis dėmesys bus skiriamas Lietuvos periodinės spaudos situacijai skaitmeninės žiniasklaidos apsuptyje aptarti. Kokie esminiai iššūkiai ir problemos kyla? Ką žiniasklaidos priemonių vadovai numato ateityje? Ar galų gale skaitmena pakeis spaudą? Ar spauda išliks kaip aukštesnės kokybės žiniasklaidoje standartas?


Dalyvauja Aurelijus Katkevičius, Tautvydas Mikalajūnas, Ugnius Jankauskas, Laurynas Peluritis.

Moderuoja Mindaugas Reinikis. 


02.21 PENKTADIENIS
11:00
15MIN FORUMAS

Europos Sąjungos literatūros premijos laureatų pokalbis

Europos Sąjungos literatūros premija skiriama nuo 2009 metų.

Tai premija, kurios tikslas, jog premijuoti autoriai pasiektų platesnę tarptautinę bendriją bei skaitytojus už nacionalinių ir kalbinių ribų.

21-oje Vilniaus knygų mugėje vyks pokalbis su šios premijos lauretais.

Dalyvauja Jan Carson (Airija), Meelis Friedenthal (Estija), Daina Opolskaitė (Lietuva), Haska Shyyan (Ukraina).

Moderuoja Virginija Cibarauskė.

Organizuoja Lietuvos leidėjų asociacija.

Renginio kalbos: LT/EN.


02.22 ŠEŠTADIENIS
10:15
3.2 SALĖ

ALDUS diskusija „Autorių teisės ES leidybos rinkoje“

ALDUS – Europos knygų mugių tinklas, kurio pagrindinis tikslas yra skatinti tarpvalstybinį Europos literatūros kūrinių ir knygų profesionalų mobilumą. Bendruomenė  jungia 16 didžiausių Europos šalių knygų mugių: Frankfruto, Londono, Romos, Bolonijos, Vilniaus.

21-oje Vilniaus knygų mugėje ALDUS pristatys ir kvies pasikalbėti apie autorių teises leidybos rinkoje Europos sąjungos kontekste. Tai aktuali tema su leidyba susijusiems profesionalams bei visiems besidomintiems.


Dalyvauja Anne Bergman, Rūta Elijošaitytė-Kaikarė.

Renginio kalba: EN.


02.22 ŠEŠTADIENIS
13:00
RAŠYTOJŲ KAMPAS

Vilniaus klubo premijos teikimas

Vilniaus klubas ir Lietuvos leidėjų asociacija jau penktąjį kartą skelbė Vilniaus klubo premijos konkursą, kuriame buvo vertinamos knygos apie Vilnių, išleistos 2018–2019 metais.

Premijos tikslai – skatinti Lietuvos ir užsienio autorius rašyti apie Vilniaus miestą ir jį populiarinti bei išrinkti ir apdovanoti Premijos laureatą.

Vilniaus klubo premijos laureatas bus apdovanotas vasario 22 d., tarptautinės Vilniaus knygų mugės metu. 


02.23 SEKMADIENIS
13:00
DISKUSIJŲ KLUBAS | 15MIN FORUMAS

Parduota, bet ar skaityta?

Knyga reklamos ir visuotinės informacijos amžiuje tapo tokia pat preke, kaip ir kiti daiktai rinkoje. Regis, daug svarbiau, kokios istorijos supa knygą, ką sako ketvirtasis knygos viršelis, o dar labiau – žymus žmogus. Knygai reklamuoti pasirenkami neįtikėtini epitetai ir apibūdinimai. Kartais besąlygiškai pasitikima mėgstamu rašytoju ir knygos tiražas išperkamas knygai dar nė nepasirodžius.

Atsitinka, kai nusipirkta knyga taip ir lieka su skirtuku trisdešimtame puslapyje. Tada ir įvairios skaitymo skatinimo akcijos susilaukia kritikos: gražūs paveikslėliai su kava ir knyga, esą, skatina tik pardavimą, bet nebūtinai skaitymą.

Diskusijoje bus ieškoma atsakymų: kokie kriterijai renkantis knygą žmonėms yra svarbiausi: rašytojas, knygos reklama, istorijos, nuomonės formuotojai? Koks vaidmuo tenka literatūros kritikams? Ar nupirkta knyga garantuoja, kad ji bus perskaityta?

 

Dalyvauja Arūnas Gudinavičius, Mykolas Katkus, Giedrė Kazlauskaitė.

Moderuoja Rūta Elijošaitytė-Kaikarė.