Rašytojų sąjunga kviečia prie mikrofono

Rašai poeziją? Prozą? O gal esi atviras literatūriniams eksperimentams? Lietuvos rašytojų sąjunga kviečia jaunuosius autorius išsitraukti savo tekstus iš stalčių ir paskaityti garsiai.

Nuo šio rugsėjo Lietuvos rašytojų sąjunga drauge su Rašytojų klubu pradeda rašytojų atviro mikrofono renginių ciklą „Literatūrinis sprintas“. Kartą per mėnesį autoriai galės pasidalinti savo kūrybos vaisiais, o klausytojai išgirsti naujų ir iki tol negirdėtų kūrinių.

Pasak atviro mikrofono renginių ciklo „Literatūrinis sprintas“ kuratorės rašytojos Aušros Kaziliūnaitės tokio renginio trūko: „Vilniuje vyksta daug literatūrinių renginių, tačiau didžioji jų dalis nėra skirta pradedantiesiems autoriams. Smagu, kad bėgant metams įsitvirtino Slemo skaitymai, tačiau tai vis dėlto yra varžybos, kurių metu publika vertina ir balsuoja. Ne visi privalo garsiai rėkti ar keiktis, kad būtų išgirsti. Mes siekiame visai kitos atmosferos – tokios, kurioje saugiai jaustųsi pradedantieji, o literatūroje jau pasižymėję autoriai nesibodėtų ateiti išbandyti naują amplua.“

Atviro mikrofono renginių cikle nebus ribojamas literatūrinis žanras. Skaityti bus galima tiek eilėraščius, tiek prozos kūrinių ištraukas ar tekstus, kurių pavadinimo dar gerai nežino nė patys autoriai. Vienintelis apribojimas – kiekvienam autoriui bus skirta po penkias minutes laiko.

„Literatūrinis sprintas“ nuo daugelio kitų jauniems autoriams skirtų renginių skirsis ir savo tikslu. „Kai aš pati paauglystėje pradėjau rašyti ir dalintis savo kūryba, mes, pamenu, dažniausiai viešuose skaitymuose buvome vertinami ir apdovanojami prizais, komisijos rinkdavo vietas. Viena vertus tai skatina tobulėti, kitą vertus – taip nuo pat pradžių kurstoma keista konkurencinė atmosfera. „Literatūrinis sprintas“ – tai ne varžybos, o veikiau treniruotė. Būdas būti kartu ir dalintis mėgstama veikla.“ – teigia rašytoja Aušra Kaziliūnaitė.

Pirmasis ciklo renginys vyks jau 2019 m. rugsėjo 20 d., penktadienį, 18.00 val. Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6 Vilnius). Renginys nemokamas ir atviras visiems. Registracija sprinteriams: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.