Kultūros ministro dėmesys – Lietuvos leidėjams

Šiandien Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Lietuvos Respublikos kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas susitiko su Lietuvos leidėjais. Toks susitikimas leidybos sektoriuje dirbantiems žmonėms buvo svarbus dėl daugelio klausimų, kuriuos su ministru ir aptarė ne tik Lietuvos leidėjų asociacijos nariai, tačiau ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos, Lietuvos kultūros instituto atstovai.

„Leidyba yra viena svarbiausių laisvės išraiškų, ji formuoja pilietiškumą, sąmoningumą, demokratiškumą“ – susitikimą pradėjo kultūros ministras. Pagrindiniai leidėjams rūpintys klausimai, kuriuos jie kelia jau ne vienerius metus – bibliotekų fondų finansavimas, kuris stipriai atsilieka nuo ES vidurkio ir nuo mums artimų šalių – Latvijos ir Estijos; piratavimas, kuris Lietuvoje yra pasiekęs tokį lygį, jog Lietuva pasaulyje pagal piratavimo apimtis nuolat yra antroje – trečioje vietoje; lengvatinis PVM tarifas elektroninėms knygoms; Lietuvos kultūros tarybos finansavimo klausimai ir galimybė atskirti leidybos ir literatūros renginių programas; skaitymo skatinimo projektai ir galimybės. Svarbi buvo ir ministro nuomonė apie tarptautinę Vilniaus knygų mugę, kurią jis įvardijo didele švente ir kurią pats pažįsta ne tik iš šalies, bet ir iš ilgalaikio dalyvavimo Vilniaus knygų mugėje.

Diskusijoje ministras ne tik išsakė savo nuomonę šiais leidėjams svarbiais klausimais, bet kvietė leidėjus diskustuoti, siūlyti priimtinus sprendimus, viešai pasisakyti jiems svarbiais klausimais ir siekti tikslų, naudingų ne tik leidėjams, bet ir, žinoma, skaitytojams.

Ministras taip pat pasveikino Lietuvos leidėjų asociacijos narius, mat būtent prieš trisdešimt metų, 1989 metų lapkričio mėnesį buvo įregistruota Letuvos leidėjų asociacija.

 

Nuotraukų autorius – Vygaudas Juozaitis (Nacionalinė biblioteka)