Lietuva skaito!

Šių metų gegužės 7-ąją visus Lietuvos miestus ir miestelius bei lietuvių bendruomenes užsienyje vėl vienys skaitymo šventė „Lietuva skaito!“. Turime dvi gražias dienas, kurias skiria lygiai dvi savaitės. Tai Pasaulinė knygos diena, pasaulyje minima balandžio 23-iąją ir Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena gegužės 7-ąją!

Vis girdime, kad mažiausiai skaitanti bendruomenės dalis yra ankstyvas jaunimas. Praėjusių metų balandžio 23-ioji, kai kvietėme skaityti knygas savo malonumui, įrodė, jog jie skaito! Tačiau jauniems žmonėms svarbu yra skaityti tai, kas jiems patinka, ką skaito jų bendaamžiai, tad Pasaulinę knygos dieną, balandžio 23-iąją vėl kviesime skaityti tai, kas patinka, o ne tai, kas užduota mokykloje. Prašome ir jaunimo pagalbos: iki balandžio 8 dienos rašykite, kokią knygą norite rekomenduoti savo bendraamžiams ir vienu – dviem sakiniais, kodėl ją rekomenduojate. Ši jūsų rekomendacija su knygos viršeliu bus patalpinta lietuvaskaito.lt internetinėje svetainėje. Kadangi šiemet balandžio 23-ioji sutampa su atostogomis, skaityti mėgstamas knygas bus dar paprasčiau!

O gegužės 7 d.  kviesime drauge siekti skaitymo rekordo – kada kam patogu: prieš pamokas, po pamokų, o gal vakare. Klasėje, salėje, mokyklos stadione, miesto aikštėje. Kuri Lietuvos bendruomenė, miestelis ar miestas surinks daugiausiai skaitančių žmonių vienoje vietoje? Kviečiame fiksuoti šais akimirkas ir dalytis su mumis. Atsiųstas nuotraukas ar video reportažus talpinsime lietuvaskaito.lt puslapyje.

Žinoma, tradiciškai Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną lauks ir susitikimai su rašytojais – bibliotekose, mokyklose, knygynuose. Tam, kad atsiverstume lietuvių kalba parašytą knygą, susitiktume su jais rašančiais žmonėmis. Užpildykime dvi savaites tarp dviejų knygoms svarbių dienų skaitymu, kalbėjimu apie knygas, dalijimusi. Knygos džiaugiasi, kai jas skaito. Tad gegužės 7-ąją nudžiugink bent vieną knygą!

Apie visus organizuojamus renginius rašykite mums, kad galėtume jais pasidalyti renginių kalendoriuje ir pakviesti žmones ne tik į renginius, bet ir jungtis prie rekordo siekimo.