Technologijų apsuptyje augusius A. Cross-Bystrom (2010) apibūdina taip: „Z karta ir yra technologijos.“. Kitaip nei Y kartos (gimę 1977–1994 m.), Z asmenys augo naudodamiesi internetu jau tada, kai dar nemokėjo kalbėti, o išmanusis telefonas keitė lėlę ar automodeliuką. Tačiau nepaisant puikių informacinių technologijų bei daugiaveikos (angl. multitasking) įgūdžių, vertėtų atkreipti dėmesį ir į skaitymo ypatybes. Ar Z kartai popierinė knyga yra svetima?
- Pasak pačių Z kartos atstovų, spausdintos knygos jiems nėra svetimos. Atsižvelgiant į tai, kokiu informacijos kiekiu esame užtvindyti, skaityti popierinę knygą tampa autentiška patirtimi.
- Jeigu Y karta savo literatūrinę jaunystę apibūdina tardami "Haris Poteris", Z karta vardina kitus, jų skaitymo tendencijas nusakančius kūrinius: „Persio Džekinso“, „Bado žaidynių“, „Saulėlydžio“ knygų serijos, „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“ ir kitos tarp paauglių populiarios John Green novelės.
- Kalbant apie skaitymą, patys Z kartos atstovai įžvelgia didelę socialinių medijų naudą – galimybę sužinoti apie naujas knygas ne iš komercinės rinkodaros reklamų skydelių ar populiarių prekinių ženklų, o iš pačių savo pripažintų autoritetų.
- Kalbant apie Z kartos skaitymo ypatumus, neįmanoma nepaminėti didžiausio internete spausdintinių knygų platintojo Amazon. Tai populiariausia internetinė platforma, iš kurios Z kartos atstovai dažniausiai įsigyja knygas. Be to, jaunuoliai linkę užsukti ir į vietinius fizinius knygynus. Įsigyti ir turėti savo asmeninę knygą – ryški skaitančiojo jaunuolio savybė.
- Jaunuolių manymu, tos dienos, kai leidėjai formuoja skaitymo tendencijas, jau užmarštyje. Tad Z kartos ateities lūkesčiai – daugiau gerų knygų, nepasaint to kas jas leidžia ar rašo.
- Nors Z karta yra įvairialypė, jai įdomu skaityti istorijas apie kitų paauglių išgyvenimus. Be to, ryškus dėmesys skiriamas virtualioms diskusijoms bei forumams, kur dalijamasi knygų atsiliepimais, apžvalgomis ir rekomendacijomis.
Plačiau apie Z kartos skaitymą: https://bookriot.com/