Skelbiamas Vilniaus klubo premijos konkursas knygai apie Vilnių

Vilniaus klubas ir Lietuvos leidėjų asociacija skelbia jau ketvirtąjį Vilniaus klubo premijos konkursą, kuriame bus vertinamos knygos apie Vilnių, išleistos 2017–2018 metais. Vilniaus klubo premijos laureatas bus paskelbtas vasario 11 dieną ir apdovanotas vasario 21–24 d., tarptautinės Vilniaus knygų mugės metu. Premijos dydis – 1000 Eur. Leidyklai, nurodytu periodu išleidusiai daugiausiai knygų apie Vilnių, bus įteiktas padėkos raštas.

Konkursui kviečiame pateikti grožinės, memuarinio pobūdžio, edukacinės, mokslo populiarinimo srities knygas, albumus, knygas vaikams, išleistas 2017–2018 metais Lietuvoje ir kitose šalyse, kurių tematika – Vilniaus miestas.
Paraiškas dalyvauti konkurse priima Lietuvos leidėjų asociacija (LLA) iki 2018 m. gruodžio 7 d. Paraiškas prašome atsiųsti el. paštu (Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.), o teikiamos knygos 2 egzempliorius atsiųsti arba atnešti adresu Vokiečių g. 18A, Vilnius. Paraiškoje (paraiškos forma laisva) nurodomi šie duomenys: paraiškos teikėjas, kontaktiniai duomenys, knygos autorius (autoriai, sudarytojai), leidėjas, išleidimo metai, literatūros žanras, trumpas knygos aprašymas. Dėl knygų būtina iš anksto susisiekti ir susitarti nurodytu el. pašto adresu arba telefonu (+370 675 75692).
 
Premijos tikslas – skatinti Lietuvos ir užsienio autorius rašyti apie Vilniaus miestą ir jį populiarinti bei išrinkti ir apdovanoti Premijos laureatą. Šiuo konkursu siekiama kasmet įvertinti išleistas knygas apie Vilniaus miestą, kurios skatina pažinti Lietuvos sostinę, populiarina Vilniaus miesto istoriją, tradicijas, savitumą ir per knygą, kaip miesto vizitinę kortelę, ugdo vilniečių ir miesto svečių susidomėjimą bei pagarbą Lietuvos sostinei. Konkursui pateiktas knygas atrenka ir vertina Konkurso komitetas, kurį sudaro Lietuvos leidėjų asociacijos deleguoti literatai bei kritikai ir Vilniaus klubo atstovai.
 
Ankstesniais metais Vilniaus klubo premija buvo skirta: 2018 metais Vidui Poškui už knygą „Nedingęs Vilnius“ (leidykla „Tyto alba“); 2017 metais autorių leidybiniam kolektyvui už knygą „Vilnius 1900–2016. Architektūros gidas“ bei jos vertimus į anglų ir vokiečių kalbas (leidykla „Lapas“); 2016 metais Gražinai Mareckaitei už knygą „Šiapus ir anapus Vilniaus vartų“ (R. Paknio leidykla).
 
Konkurso nuostatus rasite čia
 
Iškilus klausimams rašykite el. adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.