Kviečiame į susitikimą su rašytoja Nijole Maryte Šerniūte ir jos naujausių knygų – romano „Julijonas Vilkas“ ir poezijos „Žiūrėjimas į jonvabalį“ – sutiktuves.
Dalyvaus: autorė Nijolė Marytė Šerniūtė, rašytoja Vitalija Maksvytė, literatūrologė dr. Ilona Čiužauskaitė, leidyklos „Slinktys” vadovas Juozas Žitkauskas.
Balandžio 28d. 18 val.
Lietuvos rašytojų sąjunga (Sirvydo g. 6, Vilnius).
Apie knygas:
„Julijonas Vilkas“:
Žmogaus gyvenimo istorija, kupina skaudžių praradimų, atsakomybės savo giminei ir kraštui įsipareigojimų, įtaigiai, sodria autentiška kalba atskleidžiama romane „Julijonas Vilkas“. Pagrindinis kūrinio veikėjas Julijonas Vilkas, pirmojo autorės romano „Vilkų Kampo Eliza“ veikėjų Elžbietos Vilkienės ir Vincento Vilko provaikaitis, regis, patiria daugiau, nei žmogus galėtų patirti. Tačiau asmeninės patirtys, negailestingos netektys jį išaugina ir subrandina. Išlikti, išgyventi, nepamiršti, keršyti, atleisti – toks Julijono gyvenimo kelias veriasi romane.
(Literatūrologė dr. Ilona Čiužauskaitė)
Nijolės Marytės Šerniūtės knyga „Vilkų Kampo Eliza“ užbūrė gaivališka ir gyva kalba. Ir XIX a. Mažosios Lietuvos istorijos ar, greičiau, istorijų tikrumu. Romanas „Julijonas Vilkas“ tarsi patvirtina, kad autorės gebėjimas kurti tokį paveikų ir kartu subtilų romano audinį yra ne atsitiktinumas, o duotybė, kuriai, ačiū visoms sėkmingai susiklosčiusioms aplinkybėms, buvo lemta išsiskleisti ir pasiekti skaitytoją. Rašytoja antrajame romane stoja tarsi akis į akį su XX a. ir naujai aktualizuoja okupuacijos, pasipriešinimo, tremties, vertybių pasirinkimo temas. Regis, nieko nenuslėpta, bet ir nieko nenusaldinta. Taip, kaip galėjo būti buvę. Taip, kaip būna, kai gyveni iš tiesų.
(Poetė, prozininkė, literatūrologė Vitalija Maksvytė)
Knyga „Žiūrėjimas į jonvabalį“ atskleidžia skaitytojui autorės poetinio pasaulio savitumą, jo ramybę, brandą. Įvairios meninės raiškos ir tematikos eilėraščiai byloja apie gyvenimo paradoksus, žmogaus prigimties prieštaringumą, Tėvynės svarbą, gamtos grožį, pažeria išminties krislų ir aforizmų. Tai paprasta, suprantama ir tai pat jautri, gili, mąstyti verčianti poezija.