Kviečiame siūlyti kandidatus „Auksinės lupos“ premijai

Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga, Lietuvos leidėjų asociacija ir leidykla „Vaga“ kviečia siūlyti kandidatus premijai „Auksinė lupa“.

Premija įsteigta redaktoriams pagerbti, įvertinant jų nuopelnus literatūros kūrinio kelyje nuo autoriaus ir vertėjo iki spausdintos knygos. 2021 metais „Auksinės lupos“ premija įteikta Danutei Kalinauskaitei-Kunickienei už subtilų sudėtingų tekstų redagavimą pasitelkiant rašytojos talentą ir gyvą kalbos jausmą, už autorių ugdymą. Kartu apdovanota ir jaunoji redaktorė Erika Malažinskaitė-Valčiukienė – už metodišką ir kūrybišką įvairių leidinių, nuo grožinės literatūros iki akademinių raštų, redagavimą ir mokėjimą dirbti su autoriais.

Komisiją sudaro Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narės Daiva Daugirdienė, Rūta Jonynaitė ir Diana Bučiūtė, 2014 m. „Auksinės lupos“ premijos laureatė; Lietuvos leidėjų asociacijos atstovė, leidyklos „Apostrofa“ vadovė Giedrė Kadžiulytė ir leidyklos „Vaga“ vyr. redaktorė Agnė Puzauskaitė.

Šių metų naujovė – apdovanojimas korektoriui ar korektorei. Kandidatus apdovanojimams gauti iki rugsėjo 12 dienos gali siūlyti redaktoriai, rašytojai, literatūros vertėjai ir kiti fiziniai asmenys, visuomeninės organizacijos, leidyklos ir kitos įstaigos, taip pat premijos komisija. Motyvuotų siūlymų ir svarbiausių redaguotų kūrinių sąrašų laukiame adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Premija bus įteikta pirmą kartą vyksiančių Lietuvos Knygos apdovanojimų vakarą 2023 metų sausio mėnesį.