Lietuvos leidėjų asociacija


Apie mus
Pr An Tr Kt Pn Šš Sk
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 KA banner lla lt

LLA Nariai

 

LLA misija

  • Atstovauti ir ginti leidėjų interesus Lietuvoje ir užsienyje.
  • Ugdyti kultūringą leidybą.
  • Rūpintis asociacijos narių profesinės kvalifikacijos kėlimu.
  • Populiarinti ir skleisti lietuvių literatūrą.
  • Bendradarbiauti su valstybinėmis Lietuvos ir Europos Sąjungos institucijomis.
  • Skatinti kultūringos, vertingos literatūros skaitymą.
  • Inicijuoti mokslinius tyrimus.
  • Organizuoti kultūrinius, literatūros, knygos meno, skaitymo skatinimo, pilietinio ugdymo renginius.
  • Koordinuoti leidėjų dalyvavimą šalies ir tarptautinėse knygų mugėse, kituose tarptautiniuose renginiuose.

Ar turite klausimų?

Susisiekite su mumis

Vilniaus klubas ir Lietuvos leidėjų asociacija skelbia aštuntąjį Vilniaus klubo premijos konkursą, kuriame bus vertinamos knygos apie Vilnių, išleistos 2021-2022 metais. Vilniaus klubo premijos laureatą skelbsime 2023 metų vasario 15, o apdovanosime vasario 25 dieną 23-ojoje Vilniaus knygų mugėje. Premijos dydis – 1000 Eur. Leidyklai, nurodytu periodu skyrusiai daugiausiai dėmesio knygoms apie Vilnių, bus įteiktas padėkos raštas.  

Skaityti daugiau...

Lapkričio 14 dieną Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje buvo atidaryta Lietuvos Respublikos ir Japonijos draugystės 100-mečio minėjimui skirta paroda Ryšiai / Kizuna, apimanti ilgametę abiejų šalių santykių istoriją diplomatijos, kultūros ir kitose srityse.

Skaityti daugiau...

Leidykla „Tyto alba“ kviečia teikti kandidatus Jurgos Ivanauskaitės premijai. Nuo 2008 metų teikiamos premijos laureatų sąrašas solidus – premija įvertinti šiandien aktyviai kuriantys ir ryškūs mūsų literatūros vardai, tarp kurių Kristina Sabaliauskaitė, Rimantas Kmita, Rimantas Stankevičius, Mindaugas Nastaravičius, Renata Šerelytė, Tomas Vaiseta ir kt.

Skaityti daugiau...

Švedijos Karalystės ambasadoje šiandien įvyko labai svarbi konferencija „Kaip papasakoti istoriją neatrastam skaitytojui?“ – apie lengvai suprantamų (easy-to-read) knygų leidybą. Konferencijos dalyvius pasveikino Švedijos Karalystės ambasadorė J.E. Inger Buxton, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė ir Lietuvos Respublikos kultūros ministras Simonas Kairys. Situaciją apie tai, kad Lietuvoje labai trūksta knygų lengvai suprantama kalba, pristatė Aklųjų bibliotekos direktorė Inga Davidonienė: „pavydu, jog kitų šalių bibliotekose tokių knygų yra, o Lietuvoje kol kas jos visai neleidžiamos.“

Skaityti daugiau...

Šį trečiadienį Frankfurte prasidėjo 74-oji Frankfurto knygų mugė. Su šūkiu „Translate words, transfere ideas, transform minds“ (Išversti žodžius, perduoti idėjas, pakeisti mąstymą) mugė šiemet išskirtinį dėmesį skiria ne tik garbės viešniai Ispanijai, bet ir Ukrainai, Ukrainos rašytojams, iliustruotojams, leidėjams.

Skaityti daugiau...

Šių metų pradžioje Lietuvos leidėjų asociacijoje praktiką atliko Utrechto universiteto literatūros studijų magistrantas Laurynas Petrauskas, kuris savo magistro darbo tema pasirinko rašyti apie Lietuvos paauglių skaitymo įgūdžius. Jis apklausė 450 mokinių 14-19 amžiaus grupėje. Keletas jo darbo išvadų.

Skaityti daugiau...

Spalio trečiadieniais renginio „Knyga+Kinas“ organizatoriai ekranizacijų mėgėjus suburs į tris atviras kino filmų peržiūras bei susitikimus su kino kūrėjais, rašytojais. Seansuose bus rodomi režisierių Algimanto Puipos „Moteris ir keturi jos vyrai“, Giedrės Beinoriūtės „Kvėpavimas į marmurą“ bei Inesos Kurklietytės „Drugelio širdis“. Po kino seansų lauks susitikimai su filmų režisieriais bei knygų autoriais.

Skaityti daugiau...

Vilniaus knygų mugė kasmet atveria galimybes skaitytojams susitikti su mėgstamais ir atrasti naujus rašytojus, iliustruotojus ir knygų kūrėjus iš viso pasaulio. Jos programoje visada yra erdvės plėtoti sudėtingas, drąsias ir aktualias temas. Du neabejotinai svarbūs 2023-iųjų mugės momentai bus Vilniaus 700-asis gimtadienis ir kovos už laisvę forpostas Europoje – Ukraina.

Skaityti daugiau...

A. Baranausko literatūrinė premija skiriama kasmet už 3 (trejų) pastarųjų metų profesionalių kūrėjų grožinės literatūros kūrinius (knygas), skiepijančius meilę Lietuvos gamtai ar Antano Baranausko gimtinės aplinkai, atskleidžiančius žmogaus ir gamtos dvasinį ryšį, arba už 3 (trejų) pastarųjų metų profesionalios literatūrologijos kūrinius, skirtus Antano Baranausko kūrybai.

Skaityti daugiau...