Instagram KA2024

LLA Members

 

LLA mission

  • To represent and defend the interests of publishers in Lithuania and abroad.
  • To cultivate cultural publishing.
  • To take care of the professional development of the members of the association.
  • To popularize and disseminate Lithuanian literature.
  • To cooperate with the state institutions of Lithuania and the European Union.
  • To encourage reading of cultural and valuable literature.
  • To initiate research.
  • To organize cultural, literary, book art, reading, civic events.
  • To coordinate publishers' participation in national and international book fairs and other international events.

Iš Kauno su meile: Istorinė Prezidentūra pristato komiksą „Rūmų istorijos“

331401506_1348344155962366_575926729185823790_n
Category
Literatūrinis renginys
Date
2023-03-15 17:30 - 18:30
Venue
Trakų g. 10
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, Istorinė LR Prezidentūra Kaune / Historical Presidential Palace Kaunas ir Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus
„Kai muziejininkai pirmajame pastato aukšte įrengė laiko portalus, du maži išdykę rūmų gyventojai Pelėsis ir Kerpė iš karto užuodė plačias galimybes pakeliauti. O rūmų tvarkytoja GražIna nejuokais sunerimo: kas atsitiks, jei tie du padaužos vieni, be priežiūros, nukeliaus į praeitį ir prikrės išdaigų, kurios pakeis mūsų dabartį ar net ateitį? Juk Vikipedijoje parašyta, kad „maži dinaminės sistemos pradinių sąlygų trikdžiai gali sukelti didelius pokyčius ilgalaikėje sistemos elgsenoje“! O tie nenaudėliai ir maži, ir dinamiški, todėl trikdžiai garantuoti! Ei, ei, kur jus velnias neša?!
Taip prasideda komiksų knyga „Rūmų istorijos“, su kuria susipažinti vilniečius kviečia Istorinės Prezidentūros autorių kolektyvas. Muziejininkų ir dailininko papasakotoje istorijoje komikso veikėjai kelionę pradeda XIX amžiaus viduryje domininkonų vienuolyno darže, kuriame iškyla privati rezidencija, pavirtusi Kauno gubernatoriaus rūmais. Vėliau laiko portalais keliautojai peršoka į vokiečių okupacinės valdžios rezidenciją Pirmojo pasaulinio karo metu. Iš ten keliauja į Lietuvos valstybės Prezidento rūmus. Tada svečiai iš ateities bloškiami į okupacijų sūkurį: pirmąją sovietų okupaciją greitai keičia nacistinė, o šią netrukus vėl išstumia sovietų okupantai ir sovietinės institucijos: Pionierių rūmai ir Mokytojų namai. Galiausiai Pelėsis ir Kerpė pamato Istorinės Prezidentūros gimimą ir susipažįsta su muziejaus darbuotojais bei lankytojais. Kokių tik žmonių laikui bėgant nesutinka mažieji keliautojai! Bet vieno žmogaus jie vengia – rūmų tvarkytoja GražIna griežtai nusiteikusi neleisti išdykėliams sujaukti pastato ir jo gyventojų laiko tėkmės.
Ir mažiems, ir dideliems skirtoje komiksų knygoje pasakojama tikra pastato, esančio Kaune, Vilniaus g. 33, istorija, žinoma, su šlakeliu fantazijos. Leidinio pristatymo renginyje dalyvauja jo sudarytojos: Renata Mikalajūnaitė, Ingrida Jakubavičienė, Marija Navickaitė ir Raimonda Kvietkutė, o taip pat istorikas rašytojas dr. Norbertas Černiauskas ir istorikas edukologas Algis Bitautas (renginio moderatorius).
Maloniai kviečiame pasikalbėti apie Kaune esantį istorijų sklidiną namą ir apie komiksą kaip vieną iš pasakojimo formų.