Instagram KA2024

LLA Members

 

LLA mission

  • To represent and defend the interests of publishers in Lithuania and abroad.
  • To cultivate cultural publishing.
  • To take care of the professional development of the members of the association.
  • To popularize and disseminate Lithuanian literature.
  • To cooperate with the state institutions of Lithuania and the European Union.
  • To encourage reading of cultural and valuable literature.
  • To initiate research.
  • To organize cultural, literary, book art, reading, civic events.
  • To coordinate publishers' participation in national and international book fairs and other international events.

Viliaus Dinstmano knygos „Archangelas: esu tikras“ sutiktuvės

332307740_974931770157455_7311553615355452508_n
Category
Literatūrinis renginys
Date
2023-03-03 17:00 - 19:00
Venue
Gedimino pr. 51
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Vilniečio Viliaus Dinstmano žodžiai jau daugiau nei 20 metų Archangelo slapyvardžiu įvairiomis formomis skamba ne tik rašykų (rašykas – autorius, savo kūrinius skelbiantis literatūrinėje svetainėje www.rasyk.lt) erdvėse, Bernardinų ir Šv. Kotrynos bažnyčių skliautuose, Lietuvos miestuose, miesteliuose ir parkuose, Jungtinių Amerikos Valstijų padangėse, galerijų rūsiuose ir skersgatviuose... V. Dinstmanas pripažįsta, kad yra tikras dėl to, kas yra užrašyta jo knygos lapuose.
Muzikos forma V. Dinstmano tekstai pasiekia Australijos, Europos ir Azijos platybes, kuriose nugludintais jūros akmenimis įkrenta ir pasilieka širdyje. Palieka pilnas Vilniaus miesto gatves, Sereikiškių parko krantinę, Sibiro pelkes, išblukusius veidus po storu ledu. Ir balto vilko pėdomis it broliu juodvarniu prabėga dešiniu Neries krantu: kviečia gal į pirmą, o gal į paskutinę vakarienę. Pasak autorius, vis tik tikroji žaidimo aikštelė – Vilnius ir jo gyventojai. „Ir viskas, kas atėjo, tai taip ir praeis – netikėtai: esu tikras“.
Svečius pasitiks Lietuvos nacionalinės filharmonijos Čiurlionio kvartetas, leidinį pristatys knygos sudarytoja Sandra Avižienytė. Įžvalgomis apie autorių ir jo kūrybą dalinsis Asta Stankūnaitė – retorikos mokytoja, aktorė, balso ir emocinės laisvės trenerė, Lina Ringelienė – Vytauto Didžiojo universiteto docentė, dailininkė, Vygantas Kazlauskas – dainų autorius ir atlikėjas, Vidmantas Gudas – poetas, draugas, suprantantis iš pusės žodžio, ir Dalia Ignotienė – lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja. Eiles ir prozą skaitys V. Dinstmanas.
Laukiame Konferencijų salėje, V a.
Apie autorių
Vilius Dinstmanas (g. 1985 m. gruodžio 13 d. Smolenske) – poetas, dainuojamosios poezijos tekstų autorius. Vienas iš nuotaikingos svetainės žvejams „Poetinės žūklės įlankėlė“ bendraautorių. Mokėsi Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje, 2008 m. baigė technologijų ir dailės bakalauro studijas Vilniaus pedagoginiame universitete, 2017 m. – technologijų edukologijos magistro studijas Lietuvos edukologijos universitete.
Jo kūryba spausdinta įvairiuose literatūriniuose periodiniuose leidiniuose. Kaip teigia autorius, „niekada nepavyko kurti būnant euforijos ar džiaugsmo būsenos. Ko gero, dar to nepasiekiau, o gal jau ir neverta, svarbiausia tai, kad savo emocine pasaulėžiūra galiu pasidalinti su kitais ir man nieko už tai nebus.“