Instagram KA2024

LLA Members

 

LLA mission

  • To represent and defend the interests of publishers in Lithuania and abroad.
  • To cultivate cultural publishing.
  • To take care of the professional development of the members of the association.
  • To popularize and disseminate Lithuanian literature.
  • To cooperate with the state institutions of Lithuania and the European Union.
  • To encourage reading of cultural and valuable literature.
  • To initiate research.
  • To organize cultural, literary, book art, reading, civic events.
  • To coordinate publishers' participation in national and international book fairs and other international events.

Vidmanto Valiušaičio knygos „Juozas Lukša-Daumantas žmonos Nijolės atsiminimuose ir amžininkų liudijimuose“ sutiktuvės

20230116_kvietimas_d
Category
Literatūrinis renginys
Date
2023-02-17 16:00
Venue
Žirmūnų g.1F
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje (Žirmūnų g.1F, Vilnius) vyks Vidmanto Valiušaičio knygos „Juozas Lukša-Daumantas žmonos Nijolės atsiminimuose ir amžininkų liudijimuose“ pristatymas.

Renginyje dalyvaus kultūros filosofas, kritikas Vytautas Rubavičius, istorikė Rūta Trimonienė ir knygos autorius, žurnalistas, istorijos tyrinėtojas Vidmantas Valiušaitis. Renginį moderuos Dalius Stancikas.

Tenka pasidžiaugti, kad knygos autorius, pateikdamas mūsų autoritetingų pokario istorijos tyrinėtojų vertinimus ir argumentus, sugeba atmesti visus J. A. Lukšai mestus kaltinimus dalyvavus holokauste. Tai ypač svarbu šiuo neramiu laikotarpiu, kai vyksta plataus masto Rusijos karas prieš Ukrainą, kai vyksta nuožmus informacinis karas – būtina daryti viską, kad nesuabejotume savo pokario kovotojų dėl Lietuvos laisvės moraliniu autoritetu. Pasak autoriaus, tai būtina pagrįsti „svariais įrodymais, tvirtais argumentais ar patikimais šaltiniais“. <...> Šis skaudus Lietuvai laikotarpis pateikiamas ne tik per išlikusius dokumentus KGB archyvuose. Esame supažindinami su Lietuvos diplomatų pastangomis ir šioje tarnyboje dirbusių darbuotojų veikla (didelį dėmesį skiriant Antanui Valiukėnui) Antrojo pasaulinio karo metais, o ypač – su 1941 m. pabaigoje paruoštu memorandumu „Lietuva vokiečių civilinės administracijos valdžioje“. Visa tai tiek ir mokslininkams, tiek ir studentams bei visiems besidomintiems knygoje nagrinėjamo laikotarpio Lietuvos istoriją leis tyrinėti visiškai kitaip – objektyviai.