Instagram KA2024

LLA Members

 

LLA mission

  • To represent and defend the interests of publishers in Lithuania and abroad.
  • To cultivate cultural publishing.
  • To take care of the professional development of the members of the association.
  • To popularize and disseminate Lithuanian literature.
  • To cooperate with the state institutions of Lithuania and the European Union.
  • To encourage reading of cultural and valuable literature.
  • To initiate research.
  • To organize cultural, literary, book art, reading, civic events.
  • To coordinate publishers' participation in national and international book fairs and other international events.

Susitikimas su knygos „Atminties miškas“ autoriumi Zigmu Vitkumi

325450322_5871754462863772_7991585454091029072_n
Category
Literatūrinis renginys
Date
2023-01-26 18:00 - 19:30
Venue
Gedimino pr. 51
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Tarptautinės Holokausto minėjimo dienos proga kviečiame į susitikimą su monografijos „Atminties miškas. Paneriai istorijoje, kultūroje ir politikoje“ autoriumi Zigmu Vitkumi. Knygos autorių kalbins dailės istorikė Giedrė Jankevičiūtė, pokalbį moderuos Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centro vadovė dr. Lara Lempertienė. Susitikimas vyks sausio 26 d., ketvirtadienį, 18 val. Nacionalinės bibliotekos Pažinimo erdvėje-Laimės Lukošiūnienės salėje (V a.).
Dr. Zigmas Vitkus yra Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotojas, Holokausto atminimo politikos temų ekspertas. Jo tyrimų interesai taip pat apima Antrojo pasaulinio karo atminimą bei memorialų kultūrą. Penkerius metus buvęs Panerių memorialo darbuotoju ir tyrėju, autorius 2019 m. apgynė daktaro disertaciją „Memorialas atminimo politikoje: Panerių atvejo tyrimas (1944–2016)“.
Prof. dr. Giedrė Jankevičiūtė yra dailės istorikė, parodų kuratorė, Lietuvos kultūros tyrimų instituto vyriausioji mokslo darbuotoja, Vilniaus dailės akademijos dėstytoja. Profesorė domisi žydų menininkais tarpukario Lietuvoje, gilinasi į getų dailininkų istorijas, yra įsitraukusi į žydų paveldo memorializaciją. Jos iniciatyva Vilniuje atidengti penki žydų dailininkams skirti atminimo akmenys.
Autorius parodo, kaip Panerių memoriale gamta persipina su kultūra ir politika, ieško įvairių praeities pėdsakų, kurie padėtų atskleisti ir suprasti šios vietos daugiareikšmiškumą. Per įvietintą istoriją skleidžiasi ne tik aukų įvairovė, bet ir sudėtingi XX–XXI a. Lietuvos atminimo politikos procesai, prieštaringi įamžinimo sprendimai.
Kviečiame kartu žengti į atminties mišką, išgirsti didžiausios Lietuvoje Holokausto aukų žūties vietos biografiją ir patirti Panerių memorialo atminties daugiasluoksniškumą.
Susitikimas tęsia Nacionalinės bibliotekos Judaikos tyrimų centro renginių ciklą „Žydų kultūros paveldo refleksijos“.