Instagram KA2024

LLA Members

 

LLA mission

  • To represent and defend the interests of publishers in Lithuania and abroad.
  • To cultivate cultural publishing.
  • To take care of the professional development of the members of the association.
  • To popularize and disseminate Lithuanian literature.
  • To cooperate with the state institutions of Lithuania and the European Union.
  • To encourage reading of cultural and valuable literature.
  • To initiate research.
  • To organize cultural, literary, book art, reading, civic events.
  • To coordinate publishers' participation in national and international book fairs and other international events.

Iliustracija kaip teksto įspūdis. Teptukas šoka – tušas dainuoja

322712331_1242294523335283_7729017356710651206_n
Category
Literatūrinis renginys
Date
2023-01-10 17:00 - 18:30
Venue
Gedimino pr. 51
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į meno edukacijų ciklą, skirtą literatūros įkvėptoms iliustracijoms kurti.
Meno edukacijos dalyvis savarankiškai skaito namie, o atėjęs į edukaciją aptaria įkvepiantį kūrinį ar eilutę ir tada jį iliustruoja. Be abejo, dalyvis gali būti ir pasyvus klausytojas.
Tęsime tušo liejimo galimybių nagrinėjimą. Ši tapybos rūšis atsirado beveik prieš 2000 m. Kinijoje, o Japoniją pasiekė XIII–XIV a.
„Svarbiausias kaligrafo ir tapytojo darbo instrumentas yra teptukas (bi), kurį sudaro bambukinis kotelis, jo antgalyje pritvirtinamas minkštas kailio, paukščio plunksnų ar žmogaus plaukų pluoštas. Jis suteikia galimybę kaligrafui skleisti savo dvasios polėkius konkrečioje popieriaus ar šilko ritinėlio erdvėje. Anot Florence Hu-Sterk, teptukas „simbolizuoja visą kinų kultūrą. Jo pagrindinis, visą kinų mąstyseną nusakantis bruožas apibrėžiamas vieninteliu žodžiu: lankstumas.“ Teptukas kinų estetikos tradicijoje suvokiamas kaip tušo gyslos, o tušas – kaip išsiskleidęs dvasinis teptuko žiedas. Yang aktyvų pradą simbolizuojantis kūrybos instrumentas teptukas yra priešakyje, o tušas, įkūnydamas minkštąjį, lankstųjį moteriškąjį yin pradą, skleidžiasi ir įtvirtina teptuko perduodamą energiją paveikslo erdvėje. Iš čia – tarp kinų kaligrafų ir tapytojų paplitęs posakis: „Teptukas dainuoja, tušas šoka.“ (Antanas Andrijauskas)
Pirmas susitikimas bus skirtas pažinčiai su grupe tęsti ir skaitysimiems tekstams aptarti, taip pat meninėms priemonėms, kuriomis dalyviai iliustruos įkvėpusią idėją, knygą ar eilutę, išsirinkti. Susitikimuose ugdysime analitinį, kritinį mąstymą ir savistabą, nebijodami eksperimentuoti ieškosime naujų formų ir įvaizdžių.
Laukiami suaugusieji ir vaikai nuo 12 m., lydimi suaugusiųjų.
Edukacijos vyks Nacionalinės bibliotekos Pažinimo erdvėje-Laimės Lukošiūnienės salėje, V a.