KA banner lla lt

LLA Members

 

LLA mission

  • To represent and defend the interests of publishers in Lithuania and abroad.
  • To cultivate cultural publishing.
  • To take care of the professional development of the members of the association.
  • To popularize and disseminate Lithuanian literature.
  • To cooperate with the state institutions of Lithuania and the European Union.
  • To encourage reading of cultural and valuable literature.
  • To initiate research.
  • To organize cultural, literary, book art, reading, civic events.
  • To coordinate publishers' participation in national and international book fairs and other international events.

Rolando Rimkūno iliustracijos Romos Mišiolui lietuvių kalba

316056867_10158850023406863_7425341954239455000_n
Category
Literatūrinis renginys
Date
2022-12-07 17:00 - 18:30
Venue
Gedimino pr. 51
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Maloniai kviečiame į gruodžio 7 d. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Pažinimo erdvėje-Laimės Lukošiūnienės salėje vyksiantį susitikimą su dailininku Rolandu Rimkūnu ir parodos „Mišiolų iliustracijos: nuo Bazelio iki Vilniaus“ rengėjais.
Mišiolas – viena svarbiausių katalikų liturginių knygų, kurią per Mišias skaito celebruojantis kunigas. Iki šiol Lietuvos bažnyčiose naudojamas 1987-aisiais, Lietuvos krikšto jubiliejaus metais, išleistas Mišiolas. Jame yra tik vienas būtinas vizualus elementas – Kauno arkikatedros bazilikos pagrindinio altoriaus fragmento fotografija.
Šiuo metu Lietuvos Vyskupų Konferencijos Liturgijos komisija rengia naują Romos Mišiolo lietuvių kalba leidimą. Jame bus ir penkiolika dailininko R. Rimkūno sukurtų iliustracijų. Tai pirmasis Mišiolas, kuriam iliustracijas sukūrė lietuvių dailininkas, ikonografijos ištakų ieškojęs ne tik Vakarų Europos krikščionybės mene, bet ir Lietuvos katalikų bažnyčiose esančiuose dailės kūriniuose. Mišiolo iliustracijose pirmą kartą pavaizduoti ne tik visuotinai žinomi, bet ir išskirtinai Lietuvos Katalikų Bažnyčiai svarbūs šventieji ir palaimintieji.
„Kūryba yra egoistinis užsiėmimas. Visą gyvenimą stengiausi nutolti nuo savo ego. Kuriant iliustracijas Mišiolui, man buvo svarbiausia, kad kuo mažiau būtų manęs kaip dailininko ir kuo daugiau žinios“, – sako R. Rimkūnas.
Iliustracijos, nors ir kurtos pasitelkiant XXI a. technologijas, turi klasikinį skambėjimą, nelaužomos ir ikonografijos tradicijos, tačiau mažose detalėse galima atrasti miniatiūrinius dailininko inicialus tarsi tylų prisilietimą prie biblinių siužetų. Iliustracijoms būdingas ir aštrus štrichas, kurio, pasak kūrėjo, drožinėjant ranka nebūtų įmanoma išgauti.
Renginyje bus pristatyti ir parodoje eksponuojami lotyniškieji XV–XX a. Romos Mišiolai, saugomi Nacionalinėje bibliotekoje.
Susitikime dalyvaus iliustracijų autorius dailininkas grafikas R. Rimkūnas, menotyrininkė Jurgita Kristina Pačkauskienė, Nacionalinės bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skyriaus vadovė Viktorija Vaitkevičiūtė-Verbickienė.
R. Rimkūnas – šiuolaikinio lietuvių grafikos meno fenomenas, vienas pilietiškai aktyvių menininkų, ironija nuvainikuojantis istorines vertybes, savo kūryba dažnai provokuojantis atviriems pokalbiams apie Lietuvos praeitį ir dabartį. Didžiąją kūrybos dalį skiria heraldikos ir grafinio dizaino darbams (herbai, herbiniai antspaudai, vėliavų projektai, logotipai, ženklai, plakatai). Aktyviai kuria klasikinės grafikos, konceptualaus piešinio, knygų iliustracijos srityse. Šiuo metu dailininkas yra Vilniaus dailės akademijos (Kauno fakulteto) profesorius. Dėsto vizualaus meno, grafikos meno ir socialumo (plakato, autorinės iliustracijos), vasaros praktikos disciplinas.