KA banner lla lt

LLA Members

 

LLA mission

  • To represent and defend the interests of publishers in Lithuania and abroad.
  • To cultivate cultural publishing.
  • To take care of the professional development of the members of the association.
  • To popularize and disseminate Lithuanian literature.
  • To cooperate with the state institutions of Lithuania and the European Union.
  • To encourage reading of cultural and valuable literature.
  • To initiate research.
  • To organize cultural, literary, book art, reading, civic events.
  • To coordinate publishers' participation in national and international book fairs and other international events.

Ankstyvojo skaitymo skatinimo forumas

Ankstyvojo-skaitymo-skat-forumas-7835
Category
Literatūrinis renginys
Date
2022-12-07 08:30 - 2022-12-08 16:40
Venue
Gedimino pr. 51
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Gruodžio 7–8 d. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į Ankstyvojo skaitymo skatinimo forumą.
Tai metinis bibliotekos renginys, jo tikslas suburti Lietuvos ir tarptautinę tyrėjų, edukatorių bei kitų specialistų bendruomenę, profesionaliai kalbančią ir skleidžiančią patikimas žinias apie ankstyvojo skaitymo naudą. Forumo programoje – pranešimai, diskusijos ir edukacijos tiek suaugusiesiems, tiek vaikams. Renginys skirtas esamiems ir būsimiems tėvams, taip pat pačių mažiausių vaikų skaitybos ir ugdymo specialistams – bibliotekų, formaliojo ir neformaliojo ugdymo įstaigų specialistams. Kviečiame dalyvauti gyvai (reikalinga registracija) arba stebėti renginio tiesioginę transliaciją:
• nuoroda į registraciją: https://bit.ly/3Omrgq8
• nuoroda į transliaciją: https://youtu.be/11lUr-Ph_Ow
Pirmąją dieną dr. Austėja Landsbergienė aptars skaitymo įtaką vaiko emocinei ir socialinei raidai – kaip ją paskatinti per skaitymo patirtis. Prof. dr. Bettina Kummerling-Meibauer papasakos, kaip knygos, skirtos vaikams iki trejų metų, skatina vystytis pirminį raštingumą, būtiną sudėtingesniems įgūdžiams – vaizdiniam, kalbiniam ir medijų raštingumui – lavinti. Dr. Ramunė Dirvanskienė apžvelgs neuromokslo tyrimus apie kalbinės aplinkos įtaką ankstyvajai raidai ir paaiškins, kaip šeimos ir ugdymo įstaigos kalbinė aplinka formuoja vaikų smegenis, kokią įtaką daro skirtingi skaitymo būdai ir knygų turinys. Dr. Rita Dukynaitė supažindins, ką rodo tarptautinių organizacijų atliekami Lietuvos mokinių skaitymo gebėjimų tyrimai, kokią įtaką daro namų aplinka vaiko skaitymui, aptars sąsajas su tėvų skaitymu ir ankstyvuoju ugdymu.
Forume taip pat bus pristatytos UNESCO programos, skirtos vaikų edukacijai ir skaitymui, bei apžvelgti pasaulyje vykdomi knygų dovanojimo kūdikiams projektai – kaip jie skatina šeimas skaityti. Atskirai pristatysime Lietuvos projekto „Knygų startas“ veiklas ir tikslus, apžvelgsime viešųjų bibliotekų indėlį į ankstyvojo skaitymo skatinimą. Pirmos dienos programą užbaigs diskusija „Bibliotekų reikšmė ir įtaka ankstyvojo skaitymo kontekste“.
Antrąją forumo dieną dalyvių laukia įvairūs mokymai ir praktiniai užsiėmimai specialistams, tėvams ir šeimoms su mažais vaikais (reikalinga registracija). Taip pat organizuojama praktinė tėvų diskusija „Kaip užauginti skaitančius vaikus“:
• nuoroda į transliaciją: https://youtu.be/U-34cFcc23s
Kviečiame dalyvauti!
Renginio programa: https://bit.ly/3EopG2r