Instagram KA2024

LLA Members

 

LLA mission

  • To represent and defend the interests of publishers in Lithuania and abroad.
  • To cultivate cultural publishing.
  • To take care of the professional development of the members of the association.
  • To popularize and disseminate Lithuanian literature.
  • To cooperate with the state institutions of Lithuania and the European Union.
  • To encourage reading of cultural and valuable literature.
  • To initiate research.
  • To organize cultural, literary, book art, reading, civic events.
  • To coordinate publishers' participation in national and international book fairs and other international events.

J. Meko knygos „Laiškai iš Niekur“ leidimo rusų kalba pristatymas Nacionalinėje bibliotekoje

315713155_10158810415731863_2530500387209562733_n
Category
Literatūrinis renginys
Date
2022-11-23 17:30 - 19:00
Venue
Gedimino pr. 51
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos kultūros institutas / Lithuanian Culture Institute ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
2022 m. gruodžio 24 d. sueis 100 metų, kai gimė avangardinio kino kūrėjas ir kino kritikas, poetas Jonas Mekas. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas yra vienas ryškiausių pasaulyje XX a. lietuvių menininkų, geriausiai žinomas dėl savo kino eksperimentų, dar vadinamas avangardinio kino pradininku.
2022-ieji Lietuvos Respublikos Seimo yra paskelbti Jono Meko metais.
Lietuvos kultūros institutas kartu su partneriais visus metus vykdo J. Meko 100-ųjų gimimo metų jubiliejui skirtą tarptautinę programą „Jonas Mekas 100!“ Programoje – kino peržiūros, parodos, vaizdo instaliacijos, koncertai, poezijos skaitymai, diskusijos ir teminės rezidencijos, kūrybinės poezijos vertimų dirbtuvės, leidybiniai sumanymai ir kitos iniciatyvos.
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka taip pat kviečia dalyvauti šiam kūrėjui atminti skirtame renginyje – J. Meko knygos „Laiškai iš Niekur“ leidimo rusų kalba pristatyme. Knygą, bendradarbiaudama su Lietuvos kultūros institutu, išleido leidykla „Baltrus“. Knygos vertėja – Aleksandra Vasilkova.
Knygos pristatyme dalyvaus leidyklos „Baltrus“ atstovas Motiejus Čepaitis, J. Meko mokinė ir knygos straipsnio apie Meką autorė Marija Godovannaja, leidinio fotografas Arūnas Kulikauskas, kino kritikas Aleksejus Artamonovas. Vakaro dalyviai pasidalins įspūdžiais ir prisiminimais apie savo pažintį su J. Meku. Bus rodomos J. Meko filmo ištraukos ir M. Godovannajos filmas apie J. Meką.
Renginio kalba – rusų, jei reikės, bus verčiama į lietuvių kalbą. Renginys skirtas visiems, besidomintiems literatūra, kultūra, J. Meko asmenybe ir jo kūrybine aplinka Niujorke.
Pats J. Mekas yra sakęs, kad jis yra ne iš Lietuvos, ne iš Niujorko, bet iš kultūros, kuria jis domisi, o „kultūra yra visur ir niekur“. Taigi laiškų autorius yra Niekur, t. y. kultūroje, kurią jis kūrė ir kuriai priklausys amžinai.