Instagram KA2024

LLA Members

 

LLA mission

  • To represent and defend the interests of publishers in Lithuania and abroad.
  • To cultivate cultural publishing.
  • To take care of the professional development of the members of the association.
  • To popularize and disseminate Lithuanian literature.
  • To cooperate with the state institutions of Lithuania and the European Union.
  • To encourage reading of cultural and valuable literature.
  • To initiate research.
  • To organize cultural, literary, book art, reading, civic events.
  • To coordinate publishers' participation in national and international book fairs and other international events.

Aldonos Ruseckaitės knygos „EMMI“ pristatymas

314956784_10158783465736863_1376447989113747161_n
Category
Literatūrinis renginys
Date
2022-11-22 17:30
Venue
Gedimino pr. 51
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Nacionalinės bibliotekos Lituanistikos skyrius
Lapkričio 22 d. 17.30 val. kviečiame į susitikimą su rašytoja Aldona Ruseckaite ir jos naujausios knygos „EMMI. Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimo moterys“ pristatymą, kuris vyks Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje. Rašytoją kalbins literatūrologė Brigita Daugėlaitė.
„EMMI“ – penktas Aldonos Ruseckaitės biografinis romanas apie garsias lietuvių literatūros asmenybes. Romane į literatūros klasiko Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimą – nuo kūdikystės iki paskutinio atodūsio – žvelgiama per santykį su keturiomis jam svarbiomis moterimis.
Knygoje atveriamas jautrus rašytojo santykis su motina Magdalena, skaudžiai išgyvenusia sūnaus santuoką. Čia atskleidžiamas ypatingas rašytojo ir jo sesers Magdalenos – taip pat poetės – ryšys: V. Mykolaitis jaunėlę leido į mokslus, su ja dalijosi kūrybiniais sumanymais, buitimi, ilgėjosi jos, pasitraukusios į tolimąją Australiją. Komplikuoti santykiai poetą siejo su studente Emilija, po devynerių bendravimo metų tapusia jo žmona, ir su kita profesoriaus studente – Irena, kuri įkvėpė brandų poetą gražiems poezijos posmams ir teikė stiprybės sunkiomis valandomis.
Autorė remiasi archyvine medžiaga, ją nuosekliai ir atidžiai tyrinėja, romane nemažai panaudota ir niekur neskelbtų faktų, kurie kartu su literatūrine išmone dar labiau priartina prie sudėtingos iškilaus klasiko asmenybės.
Už savo veiklą A. Ruseckaitė apdovanota daugybe premijų, padėkos raštų ir medalių, tarp jų – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medalis už nuopelnus lietuviškajai knygai, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžius. 2016 m. A. Ruseckaitei įteikta Vyriausybės kultūros ir meno premija. Jos vardas neatsiejamas ir nuo biografinio romano žanro: A. Ruseckaitė yra knygų apie Maironį, Žemaitę, Salomėją Nėrį, Vytautą Mačernį autorė.
Knygą išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.
Renginyje bus galima įsigyti naujausią rašytojos knygą „EMMI“ ir gauti autorės autografą.