Instagram KA2024

LLA Members

 

LLA mission

  • To represent and defend the interests of publishers in Lithuania and abroad.
  • To cultivate cultural publishing.
  • To take care of the professional development of the members of the association.
  • To popularize and disseminate Lithuanian literature.
  • To cooperate with the state institutions of Lithuania and the European Union.
  • To encourage reading of cultural and valuable literature.
  • To initiate research.
  • To organize cultural, literary, book art, reading, civic events.
  • To coordinate publishers' participation in national and international book fairs and other international events.

Valdo Rakučio knygos „Prieš panyrant į sutemas“ pristatymas

314415776_6008815935797918_2560522076692812669_n
Category
Literatūrinis renginys
Date
2022-11-25 17:00 - 18:00
Venue
Trakų g. 10
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
Lapkričio 25 d. 17 val. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje (Trakų g. 10) vyks Valdo Rakučio knygos „Prieš panyrant į sutemas“ pristatymas.
✧✧✧
Ar Abiejų Tautų Respublikos likimas galėjo pasisukti kitaip, jei būtų atsiradęs stiprus lyderis? Pasakyčiau taip: lyderių, protingų žmonių gal ir buvo. Bet kažkas atsitiko ne tik jiems, kažkas nutiko ir kolektyvinei sąmonei: tai, kas nesvarbu, visiems tapo labai svarbu, o tai, kas svarbu – niekam nerūpėjo.
✧ V. Rakutis paprastai, lyg šnekučiuotumėtės vakarodami savo namuose, pasakoja apie XVIII amžiaus Lietuvos ir Lenkijos valstybę – Abiejų Tautų Respubliką – bei jos visuomenę. Ne tik dalijasi įžvalgomis apie to meto įvykius bei jų pasekmes, bet ir veda paraleles su šiandiena. „Turime suprasti, kad, neišstudijavę, neperpratę XVIII amžiaus, esame pasmerkti kartoti tas pačias klaidas. Mes vis dar norime gyventi ramiai ir tykiai kaip tada, valdovo Augusto III laikais. Vis dar tikimės, jog kas nors kitas turi mus ginti, o ne mes patys, ir apskritai – esą jeigu mes nepulsime, tai ir mūsų nepuls. Čia vis iš XVIII amžiaus ateinančios kvailystės. Juk ir andai tikėjome, kad Austrija turi mums padėti. Bet, va, ir nepadėjo, kiti jai geriau pasiūlė. Dabar vėlgi labai daug tikimės iš draugų, esame įstoję į kolektyvinę gynybinę sąjungą, ir tai teisinga. Tačiau jeigu patys nesirūpinsime savo gynyba, kaip sąjungininkai supras, kad interesas abipusis?“ – svarsto V. Rakutis.
✧ Valdas Rakutis – karo istorikas, Lietuvos kariuomenės vyresnysis patarėjas, Klaipėdos universiteto profesorius. Torūnės (Lenkija) Mikalojaus Koperniko universiteto kviestinis profesorius.
Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos šaltinių serijos „Acta historiae militaris Lithuaniae“ redakcinės kolegijos pirmininkas. Lietuvos karo akademijos leidinių Karo archyvo „Journal of Security and Sustainability Issues“ vyriausiasis redaktorius bei Vroclavo karo akademijos leidžiamo „Zeszyty Naukowe“ redakcinės kolegijos narys.
✧ Mokslinių tyrimų sritys: karo meno istorija (mūšių ir operacijų analizė); XVIII amžiaus karybos istorija; karybos teorija; fortifikacijos ir laivyno istorija; valstybės, kariuomenės, skautų judėjimo ideologija ir jos vertybių kaita.
Renginio organizatorius – Vilniaus krašto bajorų sąjunga.