Instagram KA2024

LLA Members

 

LLA mission

  • To represent and defend the interests of publishers in Lithuania and abroad.
  • To cultivate cultural publishing.
  • To take care of the professional development of the members of the association.
  • To popularize and disseminate Lithuanian literature.
  • To cooperate with the state institutions of Lithuania and the European Union.
  • To encourage reading of cultural and valuable literature.
  • To initiate research.
  • To organize cultural, literary, book art, reading, civic events.
  • To coordinate publishers' participation in national and international book fairs and other international events.

Susitikimas su Sakartvelo rašytoju Dato Turashviliu

314375198_10158777757946863_3644571608521723988_n
Category
Literatūrinis renginys
Date
2022-11-15 16:00 - 18:00
Venue
Gedimino pr. 51
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Embassy of Lithuanian-Georgian Friendship ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Lapkričio 15 d. VšĮ „Lietuvių ir kartvelų draugystės ambasada“ kviečia susitikti su vienu žymiausių šiuolaikinių Sakartvelo rašytojų Dato Turashviliu.
D. Turashvilis (g. 1966 m. Tbilisyje) – kartvelų rašytojas, romanų, filmų scenarijų ir pjesių teatrui autorius. Studijavo kino, literatūros ir meno istoriją Tbilisio valstybiniame universitete, vėliau Londone ir Madride. Studijų metais aktyviai dalyvavo protestuose prieš sovietinį režimą, buvo studentų judėjimo lyderis.
Pirmas jo apsakymų rinkinys išleistas 1991 m. – tais pačiais, kai Sakartvelas tapo nepriklausomas nuo sovietinės imperijos.
Spektakliai pagal D. Turashvilio pjeses rodomi ne tik Sakartvele, bet ir kitose šalyse. Juos kūrė garsūs režisieriai Robertas Sturua, Eldaras Shengelaia ir kiti. Šiuo metu D. Turashvilis yra išleidęs 17 knygų, pelnęs ne vieną literatūrinį apdovanojimą. Bestseleriu tapęs romanas „Skrydis iš SSRS“, išverstas į 11 kalbų ir išleistas 10 šalių.
D. Turashvilis yra ir literatūros kritikos ir istoriografijos mokslinių tyrimų autorius. Iš rusų, ispanų ir anglų kalbų išvertęs prozos ir poezijos.
Aktyviai dalyvavo Jungtinių Tautų moterų informuotumo didinimo kampanijose prieš smurtą VAWG / DV (Smurtas prieš moteris ir merginas) Sakartvele. Vedė viešas diskusijas šiomis temomis visoje šalyje ir per televiziją. Aktyviai dalyvavo projektuose, skirtuose pasitikėjimui stiprinti, pavyzdžiui, „Pen Marathon 2015“.
Renginio organizatorius Niko Amirgulashvili akcentuoja, kad D. Turashvilis nepaprastai išsilavinęs ir nusipelnęs Sakartvelo rašytojas. Jo idėjos jau daug metų įkvepia ne vieną kartvelą. Rašytojas yra tikras savo šalies patriotas, dar sovietų okupacijos laikais buvęs vienas iš studentiškos rezistencijos lyderių, skatinęs visuomenę nepasiduoti spaudimui. „Džiaugiamės galimybe šią šviesią asmenybę priimti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, kur su autoriaus kūryba ir nauja knyga apie Sakartvelo vyno istoriją galės susipažinti vietiniai kartvelai ir Sakartvelu besidomintys Lietuvos gyventojai“, – sako N. Amirgulashvili.
Būtina išankstinė registracija: https://inx.lv/redirect/awVD
Renginys vyks Konferencijų salėje, V a.