KA banner lla lt

LLA Members

 

LLA mission

  • To represent and defend the interests of publishers in Lithuania and abroad.
  • To cultivate cultural publishing.
  • To take care of the professional development of the members of the association.
  • To popularize and disseminate Lithuanian literature.
  • To cooperate with the state institutions of Lithuania and the European Union.
  • To encourage reading of cultural and valuable literature.
  • To initiate research.
  • To organize cultural, literary, book art, reading, civic events.
  • To coordinate publishers' participation in national and international book fairs and other international events.

Knygos „Naujieji religiniai judėjimai Lietuvoje: tarp tradicijos ir kosminių religijų" pristatymas

312512417_5947688575243988_1251122593233530241_n
Category
Literatūrinis renginys
Date
2022-12-01 17:30 - 19:00
Venue
Trakų g. 10
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
Gruodžio 1 dieną 17.30 val. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos (Trakų g. 10) Didžiojoje salėje vyks susitikimas su knygos „Naujieji religiniai judėjimai Lietuvoje: tarp tradicijos ir kosminių religijų“ autoriumi Mindaugu Peleckiu.
Renginį veda Vilniaus žydų viešosios bibliotekos vedėjas, psichologas Žilvinas Beliauskas.
▪▪▪
Monografijos autorius – religijos ir mitologijos tyrinėtojas, filosofijos doktorantas, Lietuvos rašytojų sąjungos ir Tarptautinės hiperpoliglotų asociacijos (The International Association of Hyperpolyglots) narys (g. 1975) religijos fenomenu domisi nuo paauglystės, o šios knygos medžiaga rinkta apie du dešimtmečius. Tai – ir kruopštus mokslinis darbas, ir žurnalisto praktika, kai pateikiamos ne tik knyginės, bet ir gyvos žinios. Knyga pirmąsyk Lietuvoje išsamiai pristato ir analizuoja naujojo religingumo fenomeną – naujuosius religinius judėjimus (NRJ), kurių spektras – nuo tradicinių iki kosminių.
Autorius laikosi nuomonės, kad žmonės turi būti informuoti apie tai, kuo iš tikrųjų tiki kiekvienas NRJ, nes dažnai NRJ fasadai skiriasi nuo jų vidaus. Būtent todėl čia rasime ir pagrindines maldas, tikėjimo išpažinimus, ir NRJ istoriją, ir pokalbius su jų atstovais. Naujasis religingumas – itin svarbus fenomenas ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje, kuri yra globaliojo universumo dalis. Autorius nieko nesmerkia ir neaukština, juolab negąsdina, o tiesiog informuoja: tolesnis pasirinkimas – kiekvieno iš mūsų.
Knyga skirta plačiajam skaitytojų ratui: joje ne tik analizuojamos NRJ atsiradimo priežastys, kalbama apie NRJ ir netradicinės pasaulėvokos santykį su Tradicija (nuoseklia tradicine religine ir filosofine mintimi), bet ir pateikiama išsami informacinė panorama – aprašoma apie 100 religinių ir pseudoreliginių krypčių.
Autorius viliasi, kad ši knyga ne tik numalšins smalsumą, bet ir padės susigaudyti NRĮ labirintuose ieškantiems tikėjimo, Dievo, atsakymų į amžinus klausimus. Dar viena leidinio funkcija – apsaugoti žmones nuo postmoderniajame pasaulyje plintančių tikėjimų, kurie gali daryti destruktyvią įtaką asmenybei, žmogaus ir visuomenės fizinei bei psichinei sveikatai.
Biblinė frazė „po saule nieko nauja!” – tarsi šios knygos motto, parodantis naujojo religingumo spindesį ir skurdą.