Instagram KA2024

LLA Members

 

LLA mission

  • To represent and defend the interests of publishers in Lithuania and abroad.
  • To cultivate cultural publishing.
  • To take care of the professional development of the members of the association.
  • To popularize and disseminate Lithuanian literature.
  • To cooperate with the state institutions of Lithuania and the European Union.
  • To encourage reading of cultural and valuable literature.
  • To initiate research.
  • To organize cultural, literary, book art, reading, civic events.
  • To coordinate publishers' participation in national and international book fairs and other international events.

Andriaus Pulkauninko knygos „Miegantys ugnyje“ skaitymai

312957022_10158731713501863_989738377360453780_n
Category
Literatūrinis renginys
Date
2022-11-22 17:00 - 18:30
Venue
Gedimino pr. 51
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Lapkričio 22 d. 17 val. Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje vyks menininko Andriaus Pulkauninko knygos „Miegantys ugnyje“ skaitymai.
Andrius Pulkauninkas yra režisierius, šiuolaikinio šokio choreografas ir teatro meno vadovas, kuriantis scenoje jau daugiau nei 20 metų. Literatūroje pradėjo reikštis nuo 1995 metų. Jo tekstai publikuoti „Metuose“, „Literatūroje ir mene“, „Nemune“ ir „Šiaurės Atėnuose“. Pradėjo japoniško Butoh šokio spektaklių tradiciją Lietuvoje. Pasaulyje žinomas dėl ekstremalių performansų ir alternatyvių šokio spektaklių, juos rodė Amerikoje, Europoje, Azijoje ir Afrikoje.
„Miegantys ugnyje“
1972 m. gegužę Kauno gatves užliejo spontaniškų protestų banga, o nuo 1973 m. gimė „ugnies vaikai“ – Kauno miesto sodelyje susideginęs Romas Kalanta – pirmas jų tėvas. Šie vaikai, po kiek laiko išstypę į jaunuolius, buvo aršūs ir gaivališki, jautrūs ir naivūs idealistai, balansuojantys ties tiesos ir prieštaringumo riba. Knyga akimirksniu įtraukia į šešių liepsna pažymėtų pasakotojų likimus, jungiamus Antakalnio ir skaičiaus 18. Aštuonioliktoje vidurinėje (tik Kaune) mokėsi ir Romas. Sutapimas ar pranašiškas ženklas?
Tai knyga, kurioje urbanistinė Vilniaus pankroko mitologija, kultūra ir tuometinės sociumo nuotaikos su kiekvienu nauju pasakotoju įgauna vis kitokį pavidalą, o maištas tampa terpe, kurioje ima ryškėti vos pastebimi ateities bruožai. Kas būtų galėjęs pasakyti, kad sprogus atominei Černobylio širdžiai ir sovietų santvarkai pamažu pradedant nirti į komą, „ugnies karta“ ir bus degiklis, detonuosiantis senojo pasaulio pamatus, ant kurių tarsi nykiame mėšlyne bandys prasikalti tamsos paliesta nauja gyvybė.
„Miegantys ugnyje“ pirmoji Andriaus Pulkauninko Antakalniui skirto ciklo knyga. Susitikimas su autoriumi vyks Nacionalinės bibliotekos Pažinimo erdvėje-Laimės Lukošiūnienės salėje, V a., 535 kab.
Norinčius dalyvauti prašome registruotis el. paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.