Instagram KA2024

LLA Members

 

LLA mission

  • To represent and defend the interests of publishers in Lithuania and abroad.
  • To cultivate cultural publishing.
  • To take care of the professional development of the members of the association.
  • To popularize and disseminate Lithuanian literature.
  • To cooperate with the state institutions of Lithuania and the European Union.
  • To encourage reading of cultural and valuable literature.
  • To initiate research.
  • To organize cultural, literary, book art, reading, civic events.
  • To coordinate publishers' participation in national and international book fairs and other international events.

Vilniaus literatų namų atidarymas

313130741_187209453839763_7432609447335053555_n
Category
Literatūrinis renginys
Date
2022-11-17 10:00 - 19:00
Venue
Šv. Jono gatvė 11
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Vilnius, Unesco literatūros miestas
2021 m. lapkritį Vilniui buvo suteiktas UNESCO literatūros miesto statusas. Per šiuos metus pradėjome ne vieną bendrą projektą su kitais UNESCO literatūros miestais: „Jauno miesto skaitymus“ rengiame su Lvivu, „SlamOvision“ konkurse dalyvaujame su Notingamu, Vilniaus knygų mugėje organizuosime diskusijas su Geteborgu, o Romano savaitėje dalyvavome ne tik su literatūros, bet ir su kitais kūrybiškais UNESCO miestais.
Tačiau didžiausia pirmojo gimtadienio dovana – Vilniaus literatų namų atidarymas Šv. Jono g. 11-16. Lapkričio 17 d. čia atversime duris visiems vilniečiams, kuriems literatūra svarbi kasdien: skaitantiems, rašantiems, verčiantiems, iliustruojantiems, organizuojantiems. Nuo šiol Vilniaus literatų namuose vyks literatūros renginiai, kūrybinės dirbtuvės, bursis knygų klubas, veiks knygų apie Vilnių knygynėlis, įsikurs vaikų kambarys-bibliotekėlė, taip pat atsiras darbo vietos rašytojams, vertėjams ir visiems, užsiimantiems literatūrine veikla.
Atidarymo dieną nuo 11 iki 21 val. vyks renginiai, į kuriuos kviesime užsukti visus – ne tik dalyvauti, bet ir pasidalyti savo norais bei mintimis apie tai, koks galėtų būti mūsų literatūros miestas. Kviečiame ateiti ir atsivesti draugus bei šeimos narius.
 
PROGRAMA
11:00 Ryto pasaka. Skaito aktorė ir leidyklos „Tikra knyga“ kūrybos vadovė Daiva Rudytė. Registracija el. paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..
12:00 Pasimatyti kviečia rašytojas Tomas Dirgėla! Registracija el. paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..
13:00 Popietė su Rimantu Kmita. Moderuoja Marija Mažulė.
13:40 „VaizdO pOezija su O!“ Kūrybinės Grupės O! dirbtuvės. Veda iliustruotojos Aušra Kiudulaitė, Ieva Babilaitė ir Rasa Jančiauskaitė.
15:00 Vilniaus literatų namų ATIDARYMAS
15:30 Diskusija-pokalbis apie literatūros miestą. Dalyvauja Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos kultūros programų vadovė Milda Valančiauskienė, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė. Moderuoja VšĮ „Vilnius UNESCO literatūros miestas“ vadovė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė.
17:30 Poezijos skaitymai: eilėraščiai iš būsimos knygos, skirtos Vilniui. Veda ir pristato Alvydas Šlepikas.
19:00 Pastebėti įvairovę: pasaulio perteikimas vaizdų kalba. Pokalbis su paveikslėlių knygų kūrėjomis Linda Bondestam (FI) ir Aušra Kiudulaite (LT). Kalbina Evelina Daciūtė (LT) (pokalbis vyks anglų kalba). Renginys organizuojamas kartu su Vaikų literatūros industrijos dienomis "Kūrėjų sala".
20:00 Slemo skaitymai. Skaito tarptautinio „SlamOvision“ konkurso dalyviai.