Instagram KA2024

LLA Members

 

LLA mission

  • To represent and defend the interests of publishers in Lithuania and abroad.
  • To cultivate cultural publishing.
  • To take care of the professional development of the members of the association.
  • To popularize and disseminate Lithuanian literature.
  • To cooperate with the state institutions of Lithuania and the European Union.
  • To encourage reading of cultural and valuable literature.
  • To initiate research.
  • To organize cultural, literary, book art, reading, civic events.
  • To coordinate publishers' participation in national and international book fairs and other international events.

Knygų klubas. Fernanda Melchor romano „Uraganų sezonas“ aptarimas

307029217_5162205780549930_105255552449531794_n
Category
Literatūrinis renginys
Date
2022-11-24 18:00
Venue
Žirmūnų g. 6
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Lapkričio 24 d. 18.00 val. kviečiame į šeštąjį Vilniaus centrinės bibliotekos Knygų klubo su Dovile Kuzminskaite susitikimą Vilniaus centrinėje bibliotekoje, Žirmūnų g. 6! Susitikime aptarsime Fernanda Melchor romaną „Uraganų sezonas“.
Fernanda Melchor – viena ryškiausių šiuolaikinės Meksikos literatūros rašytojų. Jos romanas „Uraganų sezonas“ – daugiakryptis kūrinys, kuriame socialinė tematika dera su ypatinga kūrybine prieiga. Šiame romane į viena pinasi smurtas, lyčių vaidmenų kritika, Meksikos provincijos gyvenimo atspalviai, mistika ir klampus Fernandos Melchor rašymo stilius, įsukantis skaitytoją į uraganišką pasakojimo verpetą.
---
Ragana nužudyta. Būreliui vaikų aptikus jos lavoną, plūduriuojantį drėkinimo kanalo vandenyse, visas La Matosos miestelis ima aiškintis, kodėl ir kaip ši žmogžudystė įvyko. Pasklinda paskalos, krinta įtarimų šešėliai. Ir tuomet visi čia įsivėlę veikėjai ima pasakoti savo istorijas, o mes, skaitytojai, panyrame į šios apleistos ir nevilties persmelktos vietovės gyvenimą, kur karaliauja tamsiausias erotizmas, smurtas bei niekšingi galios santykiai.
Pasakojimui plūstant nelyg kriokliui ir kiekvienam nepatikimam pasakotojui atskleidžiant vis naujas detales, neregėtus ištvirkimo ir brutalumo poelgius, Fernanda Melchor, meistriškai valdydama ritmą ir kalbą, nuaudžia tvirtą prakeikto Meksikos miestelio portretą, atrasdama žmogiškumo krislus iš pažiūros beviltiškuose veikėjuose. Tai tikroviškas ir kvapą gniaužiantis romanas, kaip Roberto Bolaño 2666 ar svarbiausi Williamo Faulknerio kūriniai, įtraukiantis ir niekaip nepaleidžiantis skaitytojo bei nušviečiantis pasaulį, kupiną mitologijos ir smurto, įsisunkusio į žemę ir apnuodijusio visa aplink.
Iš ispanų kalbos vertė Eglė Naujokaitytė
---
Dovilė Kuzminskaitė – literatūros mokslų daktarė, VU universiteto Filologijos fakulteto dėstytoja, ispanakalbės literatūros ekspertė, „Ryto allegro“ knygų apžvalgininkė, vertėja. Jei paprasčiau – guvi skaitytoja, šunų, kelionių ir gamtos mylėtoja, visada nusiteikusi pasikalbėti apie knygas.