KA banner lla lt

LLA Members

 

LLA mission

  • To represent and defend the interests of publishers in Lithuania and abroad.
  • To cultivate cultural publishing.
  • To take care of the professional development of the members of the association.
  • To popularize and disseminate Lithuanian literature.
  • To cooperate with the state institutions of Lithuania and the European Union.
  • To encourage reading of cultural and valuable literature.
  • To initiate research.
  • To organize cultural, literary, book art, reading, civic events.
  • To coordinate publishers' participation in national and international book fairs and other international events.

Rimanto Kmitos knygos „Ugnies giesmės. Tūkstantis Sigito Gedos veidų“ pristatymas

304149970_509116174552490_7574165238839858929_n
Category
Literatūrinis renginys
Date
2022-09-15 18:00 - 19:00
Venue
MO muziejus, Pylimo g. 17
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
MO muziejus ir Leidykla „Tyto alba“
Rugsėjo 15 d., ketvirtadienį, 18.00 val. kviečiame į, ko gero, išsamiausią Rimanto Kmitos knygos „Ugnies giesmės. Tūkstantis Sigito Gedos veidų“ pristatymą MO muziejuje. Renginyje dalyvauja autorius, psichologė-psichoterapeutė prof. Danutė Gailienė, literatūros mokslininkė Dalia Satkauskytė, susitikimą moderuoja 15min knygų apžvalgininkas Audrius Ožalas.
Naujausia R. Kmitos knyga „Ugnies giesmės. Tūkstantis Sigito Gedos veidų“ pasakoja apie vieną ryškiausių praėjusio amžiaus Lietuvos poetų. Tačiau ne tik apie jį. Kaip sako R. Kmita, „šis pasakojimas apie maištą, apie kūrybinį pyktį, kovą, konkurenciją, įsitvirtinimą kultūroje, apie derybas ir konfliktus ne tik su kitais, bet ir su savimi. Svarbiausias knygos klausimas – iš kur visa tai ateina, kur Gedos fenomeno šaknys?“
Iš dalies „Ugnies giesmės“ – ir apie tą kainą, kurią už kūrybą sutiko mokėti poetas, o kartu ją mokėjo ir jo artimieji. Ir apie tą laiką, kuriame klestėjo Sigito Gedos poezija, apie santvarkų kaitą, apie vaikystę ir senatvę, apie gyvenimą, kuris buvo kaip nuolatinė kova ir niekad negęstanti ugnis.
R. Kmita siekia ne aprašyti, bet suprasti poetą, kurio asmenybė apipinta įvairiausiais mitais. Suprasti, kodėl jo gyvenimas buvo toks – aštrus, konfliktiškas, maištingas; ir galbūt – kokios buvo Sigito Gedos viduje kunkuliavusių gaivalų priežastys ir ištakos. Vienas raktinių žodžių čia yra pyktis. Jis lėmė nesitaikstymą su neteisybe, nuolatinį konflikto su aplinka (ir su savimi) ieškojimą, tačiau kartu ir skatino vidinę ugnį, be kurios nebūtų poezijos. Pyktis S. Gedos kūryboje analizuojamas ne tik kaip kultūrinė, psichologinė ar fizinė sąvoka, bet ir sociologiniu aspektu – kaip kūrybos sąlyga, veikimo kultūroje būdas. Konkretaus laiko politiniame ir visuomeniniame kontekste poetas išties įgauna ne vieną, o visą tūkstantį veidų.