KA banner lla lt

LLA Members

 

LLA mission

  • To represent and defend the interests of publishers in Lithuania and abroad.
  • To cultivate cultural publishing.
  • To take care of the professional development of the members of the association.
  • To popularize and disseminate Lithuanian literature.
  • To cooperate with the state institutions of Lithuania and the European Union.
  • To encourage reading of cultural and valuable literature.
  • To initiate research.
  • To organize cultural, literary, book art, reading, civic events.
  • To coordinate publishers' participation in national and international book fairs and other international events.

Israelio Coheno knygos „Vilna. Žydiškojo Vilniaus istorija“ pristatymas

301503247_10158641400871863_5936824846130025_n
Category
Literatūrinis renginys
Date
2022-09-05 18:00 - 19:30
Venue
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Hubris, Nacionalinės bibliotekos Judaikos tyrimų centras ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Kviečiame į žymaus britų ir žydų istoriko Israelio Coheno knygos „Vilna. Žydiškojo Vilniaus istorija“ lietuviškojo vertimo pristatymo renginį Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.
Dalyvauja vertėja, žydų kultūros tyrėja Miglė Anušauskaitė, knygos įvadą parašiusi istorikė prof. dr. Jurgita Verbickienė (Vilniaus universitetas), Nacionalinės bibliotekos Judaikos tyrimų centro vadovė dr. Lara Lempertienė. Moderuoja filosofas dr. Viktoras Bachmetjevas (leidykla „Hubris“).
Knygos pristatymas skirtas Europos žydų kultūros dienai, kurios šių metų tema – Atsinaujinimas. Europos žydų kultūros diena pirmąjį rugsėjo sekmadienį minima jau daugiau nei 20 metų.
I. Coheno knygą „Vilna“ pirmą kartą 1943 m. išleido Žydų leidinių draugija (Jewish Publication Society) serijoje apie žydų bendruomenes. Nuo to laiko anglų kalba ji buvo perleista du kartus.
I. Cohenas (1879–1961) – žydų kilmės britų sionistų lyderis, istorikas, rašytojas ir žurnalistas, Pasaulinės sionistų organizacijos sekretorius, parašęs šimtus straipsnių sionizmo, antisemitizmo, istorijos ir kitomis žydams aktualiomis temomis, daugiau nei 10 knygų autorius.
Pradėjęs nuo Vilniaus įkūrimo legendos, I. Cohenas miesto ir jo žydų bendruomenės istoriją pasakoja pristatydamas jos lyderius ir išminčius. Knygą apie Vilniaus žydų istoriją autorius pradėjo XX a. ketvirtajame dešimtmetyje, artėjant Antrajam pasauliniam karui. Epilogą rašyti baigė 1943 m., kai didžioji dalis jo aprašytos bendruomenės žmonių jau buvo nužudyti, o likusieji – įkalinti gete arba koncentracijos stovyklose. Tai vienas pirmųjų modernių istoriografinių veikalų, skirtų Vilniaus žydų bendruomenei.
M. Anušauskaitė – žydų istorijos ir kultūros tyrinėtoja, semiotikė, vertėja, menininkė, komiksų kūrėja. Baigė žurnalistikos bakalauro ir semiotikos magistro studijas Vilniaus universitete, verčia poezijos ir prozos tekstus iš jidiš kalbos, taip pat judaikos tekstus – iš anglų kalbos.
Vertimo moksliniai konsultantai – Nacionalinės bibliotekos Judaikos tyrimų centro vadovė L. Lempertienė ir istorikas Ilja Lempertas, redaktorė – Rima Bertašiūtė, knygos dailininkas Jokūbas Jacovskis. Knygą išleido leidykla „Hubris“.
Renginys vyks Konferencijų salėje, V a.