Instagram KA2024

LLA Members

 

LLA mission

  • To represent and defend the interests of publishers in Lithuania and abroad.
  • To cultivate cultural publishing.
  • To take care of the professional development of the members of the association.
  • To popularize and disseminate Lithuanian literature.
  • To cooperate with the state institutions of Lithuania and the European Union.
  • To encourage reading of cultural and valuable literature.
  • To initiate research.
  • To organize cultural, literary, book art, reading, civic events.
  • To coordinate publishers' participation in national and international book fairs and other international events.

Knygos "Legendinė "Konrado" kavinė" pristatymas

299943556_5753370908029835_2240695727824016946_n
Category
Literatūrinis renginys
Date
2022-08-26 17:00
Venue
Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešoji biblioteka, Turgaus g. 8
Klaipėda, Lietuva
Organizuoja
Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešoji biblioteka
Maloniai kviečiame į knygos „Legendinė „Konrado“ kavinė“ pristatymą ir pokalbį apie Kauno bohemą! Kaunas, buvusios Rusijos imperijos pasienio tvirtovė, tapo miestu, vėliau išaugo iki Lietuvos laikinosios sostinės lygio. Tai fenomenalus reiškinys Lietuvos istorijoje ir jos kultūroje. Fenomenu galima vadinti ir tarpukario menininkų bohemą.
Renginyje dalyvaus: knygos autorius, istorikas, publicistas JUOZAS BRAZAUSKAS, kunigas, teologijos daktaras SIMAS MAKSVYTIS, rašytoja JANINA SURVILAITĖ, pedagogė AUDRONĖ GRIGALIONIENĖ.
Knygoje „Legendinė „Konrado“ kavinė. Istorinė apybraiža apie tarpukario Kauno bohemą“ pasakojama apie garsiausią tarpukario Kauno intelektualų susibūrimo vietą, buvusią Laisvės alėjoje 45, – „Konrado“ kavinę, kuri yra tarsi to meto simbolis. Pasak to laikmečio liudininkės rašytojos Halinos Korsakienės, tai buvo „Kauno dvasios aristokratų seklyčia, kur svarstomos meno, literatūros ir politikos problemos“. Tai pirmasis nepriklausomoje Lietuvoje stichiškai atsiradęs Kauno kultūros, meno ir spaudos atstovų neoficialaus bendravimo bei traukos centras, turėjęs pretenzijų į analogiją su Paryžiaus „Rotonda“ bei Krokuvos „Žaliuoju balionėliu“.
Į „Konrado“ kavinę rinkdavosi įvairių pažiūrų ir skirtingų kartų rašytojai, dailininkai, teatralai, muzikai, žurnalistai...
Knygos autorius Juozas Brazauskas – istorikas, publicistas, mokytojas ekspertas, nusipelnęs panevėžietis mokslo srityje, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatas, apdovanotas Panevėžio miesto savivaldybės Kultūros ir meno premija už kultūros paveldo, kraštotyros sklaidą, Knygnešio Martyno Survilos premijos laureatas, daugiau kaip 30 istorijos vadovėlių ir mokymo priemonių autorius ir sudarytojas. Gyvena ir kuria Panevėžyje.
Laukiame Jūsų rugpjūčio 26 d. (penktadienį) 17.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. ?.
Informavimo tikslais renginio metu bus fotografuojama ar/ir filmuojama.