Instagram KA2024

LLA Members

 

LLA mission

  • To represent and defend the interests of publishers in Lithuania and abroad.
  • To cultivate cultural publishing.
  • To take care of the professional development of the members of the association.
  • To popularize and disseminate Lithuanian literature.
  • To cooperate with the state institutions of Lithuania and the European Union.
  • To encourage reading of cultural and valuable literature.
  • To initiate research.
  • To organize cultural, literary, book art, reading, civic events.
  • To coordinate publishers' participation in national and international book fairs and other international events.

Eglė Frank ir Dainius Dirgėla Palangoje: „Mirę irgi šoka“ pro 2D prizmę

290993534_10159014898353753_1428548775957374073_n
Category
Literatūrinis renginys
Date
2022-07-07 18:00 - 19:00
Venue
Palangos vasaros skaitykla, Vytauto g. 72
Palanga, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Kitos knygos
Liepos 7 d. 18 val. Palangos vasaros skaitykloje kalbėsis rašytoja Eglė Frank, neseniai išleidusi novelių knygą „Mirę irgi šoka“ ir poetas, penkių poezijos knygų autorius Dainius Dirgėla.
//
„Man pačiai tekstuose turbūt įdomiausia įsijausti į visiškai priešingas nei aš asmenybes, gyvenančias gyvenimą, kurio aš niekada negyvenau, – kad ir į bevaikės, kuri savaip laiminga, vienišės, užsiimančios desperatiška savinaika vien dėl savinaikos, į moters, bet kokia kaina trokštančios kūdikio ir tik tame matančios gyvenimo prasmę, vaidmenis. Galima klausti: kiek jose manęs? Turbūt tiek, kiek man pavyko įtikinamai perteikti jų paveikslus: per gyvenimišką patirtį, nuolat stebint aplinką ir žmones.
Kai knyga dar tik buvo ruošiama spaudai, iš aplinkos girdėjau džiugių paraginimų – laukiame, skaitysime. Atsargiai sakydavau – na, knyga nebus lengva. Dabar galvoju – kam tas apsidraudimas? Tarsi bandyčiau apsaugoti skaitytoją nuo to, ką parašiau? Jei tariuosi galinti nuspėti skaitytojo lūkesčius ir žinau, kad jiems nepataikausiu… Gal nepataikauju, nes turiu tam pagrindo? Moters nejautrumas, abejingumas, žiaurumas, negebėjimas mylėti, motinystės jausmo neturėjimas. Formalus, techniškas požiūris į santykius, į seksą – savybės, kurias esame linkę priskirti vyrams.
Aprašydama kai kurių veikėjų mintis ir ketinimus tik įgarsinu tai, kas galbūt niekada nebus įgyvendinta, bet vis vien gali papiktinti ar sukelti atgrasumo jausmą. Man tiesiog norėjosi aprašyti dalykus, kurie irgi egzistuoja, net jei jiems nėra moralinio pateisinimo.“
Eglė Frank
 
„Kokios „pakraipos“ esu poetas, geriau apibūdins literatūros kritikai. Šiaip esu vertėjas iš buities į būties kalbą, kiek tai pavyksta. Dar man patinka „paradoksas, nelėkšto poetinio anekdoto teritorija“ (Aido Marčėno apibūdinimas ankstesnei mano knygai „Stebėto jo užrašai“). Žmogus vientisas – protas ir jausmas vienas kitą veikia, bet jie susilydę. Eilėraštis – tai impulsas, išlydis, kurį pajunti ir pagauni. Arba ne. O toliau jau protas tą laimikį skaito vienaip, jausmas – kitaip, abu padiskutuodami. Paskui tą eilėraštį duodi paskaityti kitam protui ir jausmui… ir žiūrime, ar tas eilėraštis gyvas.
Dainius Dirgėla
//
Renginio metu galima bus įsigyti Eglės Frank novelių knygą „Mirę irgi šoka“.