KA2025

LLA Members

 

LLA mission

  • To represent and defend the interests of publishers in Lithuania and abroad.
  • To cultivate cultural publishing.
  • To take care of the professional development of the members of the association.
  • To popularize and disseminate Lithuanian literature.
  • To cooperate with the state institutions of Lithuania and the European Union.
  • To encourage reading of cultural and valuable literature.
  • To initiate research.
  • To organize cultural, literary, book art, reading, civic events.
  • To coordinate publishers' participation in national and international book fairs and other international events.

Knygos ,,Nemuno žmonės 1918–1945 m. Laivai ir skaičiai, laiškai ir liudijimai“ pristatymas

476274981_1023698946469415_5251046041107134932_n
Category
Literatūrinis renginys
Date
2025-04-02 17:30
Venue
Turgaus g. 8
Klaipėda, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos jūrų muziejus
Knygos ,,Nemuno žmonės 1918–1945 m. Laivai ir skaičiai, laiškai ir liudijimai“ pristatymas – balandžio 2 dieną, 17.30 val.!
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Melnragės padalinys, Balandžio 2 d. 17.30 val.
Lietuvos jūrų muziejus, tęsdamas skaitytojų itin vertinamą atsiminimų seriją, parengė ir išleido leidinį ,,Nemuno žmonės 1918–1945 m. Laivai ir skaičiai, laiškai ir liudijimai“. Prie jos daugiau nei dvejus metus darbavosi istorikas dr. Dainius Elertas, parengęs jau ketvirtąją istorinių atsiminimų serijos knygą. Šios knygos remiasi muziejaus fonduose esantys archyviniai dokumentai: atsiminimai, rankraščiai, laiškai, dienoraščiai. Publikacijas papildo ir kitų muziejų ar privačių rinkinių medžiaga.
Romano Vilčinsko-Vilko Lietuvos jūrininkystės archyvas
Leidinio pagrindu tapo muziejuje saugomas Romano Vilčinsko-Vilko XX a. pirmosios pusės Nemuno laivų žinynas bei susirašinėjimo su tarpukario upeiviais medžiaga.
Dr. D. Elertas pasakojo apie paties R. Vilčinsko-Vilko jūrines patirtis:
– R. Vilčinskas-Vilkas buvo jūrų kapitonas, II-ojo pasaulinio karo metais plaukiojo latviškais ir lietuviškais laivais, patyrė laivo ,,Kaunas“, kurį atakavo vokiečių povandeninis laivynas, katastrofą, vėliau plaukiojo ir vokiečių prekybiniais laivais. Šie būdavo vadinami mirties laivynu, nes juos persekiojo britai ir sovietinės submarinos.
Po II-ojo pasaulinio karo R. Vilčinskas-Vilkas atsidūrė Vokietijoje, perkeltųjų asmenų stovykloje. Čia subūrė kitus jūreivius ir buvo vienas iš emigracijoje atkurtos Lietuvos jūrininkų sąjungos aktyvių narių. Tuo metu jis pradėjo rinkti duomenis ir pastebėjimus iš tarpukario Lietuvos laivyno istorijos, medžiagą ir apie Latvijos, Estijos, Vokietijos laivynus. Dirbdamas su šaltiniais sukaupė labai daug medžiagos, kurią šiek tiek susisteminęs, pavadino ,,Lietuvos jūrininkystės archyvu“. Apie 90-tuosius metus jis susisiekė su šviesios atminties istoriku Romaldu Adomavičiumi, su kuriuo iš pradžių konsultavosi, o vėliau ėmė siųsti surinktą medžiagą Lietuvos jūrų muziejui, buvo atvykęs ir pats, bendravo su R. Adomavičiumi ir D. Elertu.