Instagram KA2024

LLA Members

 

LLA mission

  • To represent and defend the interests of publishers in Lithuania and abroad.
  • To cultivate cultural publishing.
  • To take care of the professional development of the members of the association.
  • To popularize and disseminate Lithuanian literature.
  • To cooperate with the state institutions of Lithuania and the European Union.
  • To encourage reading of cultural and valuable literature.
  • To initiate research.
  • To organize cultural, literary, book art, reading, civic events.
  • To coordinate publishers' participation in national and international book fairs and other international events.

A. M. Budreckio knygos „Pirmoji Lietuvos Respublika kovoje už laisvę ir nepriklausomybę“ pristatymas

20240424_budreckis_d
Category
Literatūrinis renginys
Date
2024-05-03 16:30
Venue
Biržų krašto muziejuje „Sėla“
Biržai, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos Gyventojų Genocido ir Rezistencijos tyrimo centras

Biržų krašto muziejuje „Sėla“ gegužės 3 d. 16:30 val. – unikalus renginys: bus pristatoma A. M. Budreckio knyga „Pirmoji Lietuvos Respublika kovoje už laisvę ir nepriklausomybę“. Knygą išleido 2023 m. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Leidybos skyrius.

Pristatoma knyga yra išskirtinė keliais atžvilgiais. Visų pirma dėl to, kad jos autorius istorikas Algirdas Martynas Budreckis (1938–2000) yra labai įdomi ir Lietuvai didžiai nusipelniusi asmenybė, nepaisant to, kad pas mus ji kol kas menkai žinoma.

Istorikas gimė Niuarke, didžiausiame Naujojo Džersio (JAV) valstijos mieste, 1963 m. baigė Rutgers universitetą, ten įgijo filosofijos daktaro laipsnį (1965). A. M. Budreckis buvo nuolatinis, nepamainomas paskaitininkas lietuvių ir anglų kalbomis Bostone, Niujorke, Filadelfijoje, Čikagoje, Vašingtone ir kitur lietuviams reikšmingomis progomis. Visgi, jo darbai negalėjo prasibrauti pro „geležinę uždangą“ ir Lietuvoje nebuvo žinomi.

Knyga „Pirmoji Lietuvos Respublika kovoje už laisvę ir nepriklausomybę“ aprėpia laikotarpį nuo Lietuvos valstybės kūrimosi 1918 m., jos žūtbūtinių kovų karo lauke dėl laisvės ir išlikimo 1919–1921 m., sunkaus diplomatinio darbo dėl šalies politinio pripažinimo, nepaprastai sudėtingų politinių procesų dėl prarasto Vilniaus ir Vilniaus krašto, čia plačiai rašoma apie Lenkijos ultimatumą 1938 m. Knygoje skelbiamos ir dvi A. M. Budreckio angliškai rašytos, į lietuvių kalbą išverstos studijos apie 1940 m. Lietuvos okupaciją ir aneksiją bei 1941 m. birželio Sukilimą, taip pat platūs straipsniai apie okupuotų Baltijos valstybių padėtį Antrojo pasaulinio karo metais bei lenkų emigracinės vyriausybės pastangas padėti Lietuvai atgauti prarastą nepriklausomybę.

Kviečiame nepraleisti progos susitikti su knygos sudarytoju Vidmantu Valiušaičiu. Knygos pristatyme taip pat dalyvaus JAV gyvenančios A. M. Budreckio žmona Giedre Budreckienė ir dukra Daina Budreckytė.


 straipsnis apie  knygą.

https://siaure.lt/birzuose-reiksmingo-veikalo-pristatymas/


Knygą galima įsigyti čia.