Instagram KA2024

LLA Members

 

LLA mission

  • To represent and defend the interests of publishers in Lithuania and abroad.
  • To cultivate cultural publishing.
  • To take care of the professional development of the members of the association.
  • To popularize and disseminate Lithuanian literature.
  • To cooperate with the state institutions of Lithuania and the European Union.
  • To encourage reading of cultural and valuable literature.
  • To initiate research.
  • To organize cultural, literary, book art, reading, civic events.
  • To coordinate publishers' participation in national and international book fairs and other international events.

Karolio Baublio ir Neringos Dangvydės poezijos knygos „Sirenos ir vienaragiai“ pristatymas

434833901_810206227810596_829405579837186931_n
Category
Literatūrinis renginys
Date
2024-04-10 18:30
Venue
Gedimino pr. 51
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Balandžio 10 d. 18.30 val. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka maloniai kviečia į Karolio Baublio ir Neringos Dangvydės poezijos knygos „Sirenos ir vienaragiai“ pristatymą.
„Tai knyga, kurią nėra lengva įvardyti tradicinėmis kategorijomis. Ji brandinta ne vienerius metus bendraujant, diskutuojant, dalijantis mintimis, idėjomis, nuojautomis, ateities planais. Retai kada literatūros autoriai mėgsta dalytis autoryste, tačiau man galimybė kurti, diskutuoti, mąstyti kartu su Neringa Dangvyde (1975–2020) buvo didelė dovana“, – sako poetas K. Baublys.
Knygos eilėraščiai sąmoningai neskirstomi pagal autorystę, tarytum sumėtant pėdas, vedžiojant skaitytoją už nosies, žaidžiant su juo – ar skaitytojas atspės, kurį tekstą parašė Neringa, o kurį – Karolis?
Poetė ir literatūrologė Ieva Rudžianskaitė sako: „Sirenos ir vienaragiai“ – intertekstuali kinematografiškų eilėraščių knyga, kurioje autoriai, savotiškai perrašydami mitus, atskleidžia žmogaus vidinės ir išorinės tikrovės daugialypumą. Karolio Baublio ir Neringos Dangvydės pasitikėjimas graikų ir romėnų mitologija, žongliravimas kultūriniais ženklais nėra betikslis žaidimas, veikiau aiškinamasi, kas yra žmogus, ką reiškia puoselėti santykį su kitu asmeniu, kokią įtaką mums daro visuomenėje vyraujantys stereotipai. Be to, interpretuojami simboliai, mitai ir kultūriniai ženklai leidžia prisiliesti prie skaudžių ir svarbių įvykių, primindami, kad jokiu būdu nenuvertintume vaizduotės ir įstabių, tarp realybės šukių mirgančių poezijos šešėlių.“
Pristatyme dalyvaus knygos bendraautoris poetas Karolis Baublys, literatūrologė Dalia Satkauskytė, literatūros kritikė Virginija Cibarauskė ir menotyrininkė, poetė Laima Kreivytė. Renginį moderuos leidyklos „Kauko laiptai“ atstovė I. Rudžianskaitė.
Renginys skirtas visiems, besidomintiems šiuolaikine lietuvių literatūra ir jos tendencijomis.
Viršelyje – Daivos Kairevičiūtės piešinys „Sufi“.