KA banner lla lt

LLA Members

 

LLA mission

  • To represent and defend the interests of publishers in Lithuania and abroad.
  • To cultivate cultural publishing.
  • To take care of the professional development of the members of the association.
  • To popularize and disseminate Lithuanian literature.
  • To cooperate with the state institutions of Lithuania and the European Union.
  • To encourage reading of cultural and valuable literature.
  • To initiate research.
  • To organize cultural, literary, book art, reading, civic events.
  • To coordinate publishers' participation in national and international book fairs and other international events.

Žurnalistės Ritos Valantytės knygos „Laužytojai“ pristatymas

281413794_5530794586939313_5267322319758741106_n
Category
LLA Renginiai
Date
2022-06-02 18:30
Venue
Kauno apskrities viešoji biblioteka ir Alma littera - K. Donelaičio gatvė 8
Kaunas, Lietuva
Birželio 2 d., ketvirtadienį, 18.30 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (jei geros oro sąlygos – vidinis kiemelis, Lydos g. 2, jei blogos – K. Donelaičio g. 8, III a. Renginių erdvė) bus pristatyta žurnalistės Ritos Valantytės knyga „Laužytojai: Mūsų gyvenimo etiudai prieš Sovietų Sąjungos griūtį ir po jos (1980–1991)“ (Alma littera, 2021).
Kiekvienas laikas užaugina savo žmones, ir su šios knygos herojų kūryba užaugo paskutinė sovietinėje Lietuvoje gimusių vaikų karta. „Keistuolių teatro“ Varna Albertina ir geltonų plytų kelias, Oskaro Koršunovo spektakliai, „Foje“ dainos – tai lyg asmens kodas, skiriamasis laiko ženklas.
Puikiai žinomi kūrėjai: muzikantas, grupės „Foje“ narys Arnoldas Lukošius, Saulius Urbonavičius-Samas iš „Bix“, Algirdas Kaušpėdas iš „Anties“, televizijos žmonės – Arūnas Valinskas, Algis Ramanauskas, OKT režisierius Oskaras Koršunovas, „Keistuolių teatro“ įkūrėjas Aidas Giniotis nebuvo atviri, sąmoningi disidentai, veikė intuityviai, paveikti Vakarų kultūros ir jos principų.
Šie dvidešimtmečiai ar trisdešimtmečiai skleidė žinią apie kūrybos, vidinę individo laisvę, buvo maištingi, kliovėsi intuicija, o ne tuomete ideologija. Vis dėlto ne vienas savo senelių ir tėvų (dauguma buvo ištremti ar įbauginti) istorijas sužinojo tik Sąjūdžio laikais ar net vėliau.
Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.
Daugiau informacijos: https://bit.ly/3MvRhBA