KA banner lla lt

LLA Members

 

LLA mission

  • To represent and defend the interests of publishers in Lithuania and abroad.
  • To cultivate cultural publishing.
  • To take care of the professional development of the members of the association.
  • To popularize and disseminate Lithuanian literature.
  • To cooperate with the state institutions of Lithuania and the European Union.
  • To encourage reading of cultural and valuable literature.
  • To initiate research.
  • To organize cultural, literary, book art, reading, civic events.
  • To coordinate publishers' participation in national and international book fairs and other international events.

Rachel Cusk knygos „Atsarginis pasaulis“ pristatymas

282133074_10160089345569188_7673028515571349707_n
Category
LLA Renginiai
Date
2022-05-24 19:00 - 19:30
Venue
Leidykla „Tyto alba“ - Internetinis renginys
Gegužės 24 dieną 19 val. kviečiame į vienos ryškiausių ir įdomiausių mūsų dienų rašytojų Rachel Cusk knygos „Atsarginis pasaulis“ pristatymą.
Šiandien Anglijoje gyvenanti kanadiečių kilmės rašytoja, 11 romanų autorė R. Cusk pelnytai vadinama vienu svarbiausių mūsų amžiaus literatūros balsų. Pasak The New York Times, „niekada neapsiriksi, kad skaitai būtent R. Cusk prozos puslapius. Jos knygų pasakotojai atkakliai, net šaltakraujiškai tampo už esminių būties virvučių. Kiekvieną emociją jie analizuoja tartum pirmą kartą pajutę.“
Tarptautinį pripažinimą šį rašytoja pelnė dėl drąsios, autobiografiškos, romano žanro normas laužančios prozos, tad Lietuvos skaitytojai turi progą susipažinti su reikšmingu ir unikaliu šių dienų literatūros balsu. Lietuviškai pasirodęs romanas „Atsarginis pasaulis“ praėjusiais metais buvo nominuotas Bookerio premijai. Planuojama, kad šiais metais lietuviškai pasirodys ir daug dėmesio sulaukusi R. Cusk trilogija Outline.
„Atsarginis pasaulis“ – pasakoja apie moterį, ieškančią laisvės įpareigojančiuose žmonos, motinos ir menininkės vaidmenyse. Moterį, nuolat svyruojančią tarp ramybės siekio ir noro griauti pastovias kasdienybės struktūras. Pirmą kartą išvydusi dailininko L paveikslus, jauna rašytoja M pajunta iki tol nepatirtą laisvės pojūtį, kuris paskatina ją palikti laimės neteikiantį šeiminį gyvenimą.
Nuo lemtingo pavasario prabėgo 15 metų. M sukūrė naują šeimą ir apsigyveno atokioje, įstabaus grožio vietovėje. Vis dėlto, leisdama dienas su menui abejingu vyru ir senas nuoskaudas besinešiojančia dukra, moteris niekaip negali pamiršti tąkart ją sukrėtusių paveikslų ir ryžtasi pasikviesti L į savo svečių namus. Tačiau niekas negalėjo numatyti, jog L vizitas, turėjęs paskatinti jos meninį proveržį, virs painia kova dėl galios ir negrįžtamai pakeis visos šeimos santykius. Trys poros, du šalia stovintys namai ir viena ilga, troški vasara, iškelsianti į paviršių nepatogiausius, ilgai slopintus namų gyventojų jausmus.
Plačiau apie „Atsarginį pasaulį“, R. Cusk svarbias temas ir greitai pasirodysiančią trilogiją rašytoją kalbina „Tyto alba“ užsienio projektų vadovė Augustė Burbaitė.