Instagram KA2024

LLA Members

 

LLA mission

  • To represent and defend the interests of publishers in Lithuania and abroad.
  • To cultivate cultural publishing.
  • To take care of the professional development of the members of the association.
  • To popularize and disseminate Lithuanian literature.
  • To cooperate with the state institutions of Lithuania and the European Union.
  • To encourage reading of cultural and valuable literature.
  • To initiate research.
  • To organize cultural, literary, book art, reading, civic events.
  • To coordinate publishers' participation in national and international book fairs and other international events.

Leidinio „Telšiai. Atminties knyga“ pristatymas

346262421_1421654591944020_5454030593762301886_n
Category
Literatūrinis renginys
Date
2023-05-25 18:00 - 19:30
Venue
Gedimino pr. 51
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Nacionalinės bibliotekos Judaikos tyrimų centras
Gegužės 25 d., ketvirtadienį, 18 val. Judaikos tyrimų centras kviečia į leidinio „Telšiai. Atminties knyga“ pristatymą Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje. Šią memorialinę knygą, liudijančią Telšių žydų bendruomenės gyvenimą ir sunaikinimą, pristatys Žemaičių muziejaus „Alka“ direktorė Eva Stonkevičienė, knygos rengimo projekto koordinatorė Loreta Norvaišienė, projekto rėmėjas Philipas Shapiro, Holokausto atminimo Lietuvoje problemas tyrinėjantis istorikas dr. Hektoras Vitkus, knygos vertėja iš jidiš kalbos Goda Volbikaitė. Pokalbį moderuos knygos sudarytoja ir vertėja iš hebrajų kalbos dr. Lara Lempertienė.
„Telšiai. Atminties knyga“ priklauso dar Antrojo pasaulinio karo metu, ir ypač jam pasibaigus, pradėjusiam vystytis memorialinių arba atminimo knygų, skirtų įvairioms Vidurio ir Rytų Europos žydų bendruomenėms įamžinti, žanrui. Šios knygos, rašytos hebrajų ir jidiš kalbomis, tradiciškai yra vadinamos yizker-bikher (jidiš k.) arba sifre zikaron (hebrajų k.). Jos buvo ir tebėra leidžiamos išgyvenusių bendruomenių narių, po karo įsikūrusių įvairiuose pasaulio kraštuose ir prisijungusių prie žydų diasporos, o iš dalies ją ir suformavusių.
Visų atminimo knygų struktūra labai panaši – tai ikikarinės bendruomenės aprašas bei atsiminimai apie ją ir kraupus bendruomenės sunaikinimo per Holokaustą metraštis. Memorialinių knygų tikslas yra užfiksuoti atmintyje tėviškės bendruomenės praeitį ir pabrėžti skausmingą netektį. Šių knygų iniciatoriai ir sudarytojai dažniausia yra ne profesionalūs istorikai, literatai ar leidėjai, o Holokaustą – dažnai per stebuklą – išgyvenę, bet daugumą artimųjų praradę bendruomenių nariai. „Telšiai. Atminties knyga“ taip pat yra ne akademinė istorinė monografija, o gyvų liudijimų rinktinė.
Atminimo knygos sudaro neįkainojamą šaltinį siekiant pažinti Europos žydų bendruomenių gyvenimą iki Holokausto ir jų tragišką baigtį. Tačiau Lietuvoje šis šaltinis lieka mažai prieinamas dėl vertimų stokos. Atsimenant, kokia galinga ir prestižinė tarptautiniu mastu buvo Telšių žydų bendruomenė, džiugina, kad ši didelės apimties ir turtingo turinio knyga yra išversta visa.
Renginyje, kuris vyks Valstybingumo erdvėje, II a., leidinį galėsite įsigyti.
Šis renginys priklauso ciklui „Žydų kultūros paveldo refleksijos“.