Instagram KA2024

LLA Members

 

LLA mission

  • To represent and defend the interests of publishers in Lithuania and abroad.
  • To cultivate cultural publishing.
  • To take care of the professional development of the members of the association.
  • To popularize and disseminate Lithuanian literature.
  • To cooperate with the state institutions of Lithuania and the European Union.
  • To encourage reading of cultural and valuable literature.
  • To initiate research.
  • To organize cultural, literary, book art, reading, civic events.
  • To coordinate publishers' participation in national and international book fairs and other international events.

Sandros Bernotaitės romano „Akys chimeros“ pristatymas

344802571_1280327512595495_5656305713104865094_n
Category
Literatūrinis renginys
Date
2023-05-16 17:15
Venue
Respublikos g. 14
Panevėžys, Lietuva
Organizuoja
Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka
Gegužės 16 d. 17.15 val. Panevėžio G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekos konferencijų salėje pristatomas Sandros Bernotaitės romanas „Akys chimeros“.
Ši istorinė drama – trečia rašytojos knyga, 2022 m. apdovanota Lazdynų Pelėdos premija. Tai gyvas ir vaizdingas pasakojimas, nukeliantis skaitytoją į 1939-ųjų liepos 25 dieną, kai iš Kauno prieplaukos į Gelgaudiškį garlaiviu „Klaipėda“ išjuda jungtinė lenkų ir lietuvių kultūros atstovų grupė, tarp kurių – poetai Jonas Kossu-Aleksandravičius (Aistis) ir Salomėja Nėris. Tikrų istorinių įvykių fone – žaižaruojanti to meto kasdienybė ir sudėtingo likimo rašytojų kompanija.
„Užslėptus tarpukario rašytojų charakterių bruožus gerai ištyrinėjusi autorė kartais ironizuoja ar juos pašiepia, bet visada jaučia jų žmogiškumo ribas, išlaiko mandagų atstumą. Pasitelkus pirmosios nepriklausomybės laikų kalbėseną, sukuriamas įspūdis, kad būtent taip šie literatai ir galėjo diskutuoti. Lietuvoje besilankanti lenkų rašytojų grupė pakviesta diplomatiškai viešnagei, tačiau svečiai gauna daugiau negu tikėjosi ir tikrai ne to, ko tikėjosi. Mums šis jų nuotykis, neeilinis romanas šiuolaikiniame lietuvių literatūros lauke, sukels daug juoko ir šelmiško malonumo skaitant”, – teigia literatūrologė Violeta Kelertienė.
Pristatydama tikrais faktais paremto romano kūrimo istoriją autorė pasakos apie kelionę – nuo pirmosios idėjos, apsilankymų aprašomose vietovėse, istorinio tyrimo iki pirmo ir paskutinio eskizo.
Iki šiol S. Beinortaitė yra išleidusi novelių rinkinį „Gaisras“ (Augustino Griciaus premija už geriausią metų debiutą) ir romaną „Katė, kurios reikėjo“.