Instagram KA2024

LLA Members

 

LLA mission

  • To represent and defend the interests of publishers in Lithuania and abroad.
  • To cultivate cultural publishing.
  • To take care of the professional development of the members of the association.
  • To popularize and disseminate Lithuanian literature.
  • To cooperate with the state institutions of Lithuania and the European Union.
  • To encourage reading of cultural and valuable literature.
  • To initiate research.
  • To organize cultural, literary, book art, reading, civic events.
  • To coordinate publishers' participation in national and international book fairs and other international events.

Tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“ 2023

PP23_baneris360x820_-data-1-1536x674
Category
Literatūrinis renginys
Date
2023-05-14 00:00
Organizuoja
Lietuvos rašytojų sąjunga
Tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“ 2023 gegužės 14-28 dienomis.
Gegužės 14 d. 18 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje, Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekoje prasidės 59-asis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“.
Tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“ ištikimiausius gerbėjus ir skaitytojus gegužės 14–28 d. kviečia net į 132 renginius visoje Lietuvoje, Lenkijoje, Šveicarijoje, JAV, Vengrijoje, o virtualūs tiltai suteiks galimybę susitikti su poetais, gyvenančiais Jungtinėse Amerikos Valstijose, Danijoje, Meksikoje, Vokietijoje.
Šiais metais jau penkiasdešimt devintąjį kartą vyksiantis tarptautinis poezijos festivalis ir jo ilgametė istorija patvirtina, jog „Poezijos pavasaris“ išlieka aktualus ir laukiamas, patrauklus naujoms skaitytojų kartoms visoje Lietuvoje.
„Poezijos pavasaris“ bene vienintelė galimybė per dvi savaites susipažinti su išsamia šiuolaikinės lietuvių ir pasaulio poezijos panorama. Įdomioje ir jaunatviškoje festivalio programoje laukia gyvi susitikimai su įvairių kartų poetais, skaitymai, pokalbiai apie literatūrą, poezijos ir muzikos vakarai, literatūros pamokos, sakralinės poezijos valandos, ekskursijos, parodos. Netruks ir netikėtumų, poezija skleisis kūrybiškiausiais pavidalais: naktiniais vakarojimais, avangardinės šoko poezijos popietėmis, slemo improvizacijomis, dainuojamosios poezijos vakarais ir kt.
Festivalyje bus nepamiršti ir lietuvių literatūros klasikai (Sigitas Geda, Anzelmas Matutis, Bronė Liniauskienė, Stasys Jonauskas, Vladislovas Sirokomlė, Henrikas Radauskas, Liūnė Sutema, Henrikas Nagys ir kiti), jų sukaktys, poezija skambės rašytojų tėviškėse, memorialinėse sodybose, muziejuose: Prienų, Alytaus Skuodo, Kaišiadorių, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Vilkaviškio ir kituose rajonuose. Didžioji dalis festivalio renginių vyks atvirose erdvėse: aikštėse, skveruose, parkuose, soduose, bibliotekų kiemeliuose, sodybose ir kitur. Džiaugiamės, kad į festivalį aktyviai įsitraukia ir pati jauniausia poetų karta.
Į „Poezijos pavasarį“ atvyksta žymūs poetai iš užsienio šalių: Jungtinės Karalystės, Ukrainos, Lenkijos, Latvijos, JAV, Estijos, Prancūzijos. Su šių šalių poezija ir atvykusiais svečiais bus galima susipažinti ne viename festivalio renginyje: „Poezijos pavasario“ svečių vakare Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje, tarptautinėje poetų ir kritikų konferencijoje Rašytojų sąjungoje, tarptautiniuose dvikalbiuose poetų skaitymuose Rašytojų klube, Prancūzų institute Lietuvoje ir Rašytojų sąjungos kieme Vilniuje. Festivalio svečiai taip pat dalyvaus renginiuose Kaune, Klaipėdoje, Nidoje, Birštone, Jurbarko, Lazdijų, Pagėgių, Prienų, Radviliškio, Tauragės, Telšių, Varėnos ir kituose rajonuose.
Rašytojų sąjungoje bus surengta tarptautinė poetų ir kritikų konferencija „Poezijos galia ir begalybė“. Pranešimus skaitys poetai, literatūrologai Karina Borowicz (JAV), dr. Neringa Butnoriūtė, Ela Jevtušenko (Ukraina), Doris Kareva (Estija), Alexis Pelletier (Prancūzija), dr. Audinga Peluritytė, dr. Lina Buividavičiūtė, Jūratė Sučylaitė, Miłosz Waligórski (Lenkija), Stephen Watts (Jungtinė Karalystė). Įdomiausi pranešimai bus paskelbti kultūrinėje spaudoje.
Kauno miesto savivaldybės įsteigtą ir finansuojamą „Poezijos pavasario“ - Maironio premiją siūloma skirti poetui Juliui Kelerui už poezijos knygą „Virtuvėlė pilna Ukmergės“, kurią pernai išleido leidykla „58 sapnai“. Tokį siūlymą pateikė Lietuvos rašytojų sąjungos ir Kauno miesto savivaldybės sudaryta Maironio premijos skyrimo komisija, kuriai vadovauja poetas A. A. Jonynas.
Komisijos siūlymui dar turi pritarti Kauno miesto savivaldybės taryba artimiausiame posėdyje. Tada Julius Keleras taptų festivalio „Poezijos pavasaris“ - Maironio premijos laureatu, kuri jam būtų įteikta gegužės 26 dieną Maironio lietuvių literatūros muziejaus sodelyje.
Festivalyje bus įteiktos literatūrinės Salomėjos Nėries, Jono Aisčio, Zigmo Gėlės premijos Vilniaus miesto mero premija ir „Poezijos pavasario“ rengėjų premija už geriausią poezijos knygą vaikams. Be premijų, kūrėjai bus apdovanoti įvairiais prizais – už eseistiką almanache, už lietuvių ir už pasaulio poezijos vertimus, už literatūros sklaidą, aktoriui skaitovui bus įteiktas Laimono Noreikos prizas ir kita.
Rašytojų klubas išleido almanachą „Poezijos pavasaris 2023“ su kompaktine plokštele. Almanachą sudarė poetas Kornelijus Platelis. Užsienio poetų kūryba rūpinosi poetė Indrė Valantinaitė. Kompaktinę plokštelę „Poezija ir balsas 2023“ parengė poetas Mindaugas Nastaravičius. Almanacho dailininkė – Deimantė Rybakovienė.
Festivalio gerbėjai, negalintys atvykti į festivalio renginius, turės galimybę dalį jų matyti „Poezijos pavasario“ ir Rašytojų klubo „Facebook“ paskyrose.
Visi festivalio renginiai nemokami.
-----
Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ rengėjai – Rašytojų klubas ir Lietuvos rašytojų sąjunga.
Tarptautinį poezijos festivalį „Poezijos pavasaris“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Informacinis rėmėjas LRT.