KA banner lla lt

LLA Members

 

LLA mission

  • To represent and defend the interests of publishers in Lithuania and abroad.
  • To cultivate cultural publishing.
  • To take care of the professional development of the members of the association.
  • To popularize and disseminate Lithuanian literature.
  • To cooperate with the state institutions of Lithuania and the European Union.
  • To encourage reading of cultural and valuable literature.
  • To initiate research.
  • To organize cultural, literary, book art, reading, civic events.
  • To coordinate publishers' participation in national and international book fairs and other international events.

Literatūrinės ekskursijos „Juditos Vaičiūnaitės Vilnius“

345203716_652716796689201_3281874198146830369_n
Category
Literatūrinis renginys
Date
2023-05-09 17:00 - 19:00
Venue
Sv.Kotrynos baznycia
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Vilnius, Unesco literatūros miestas
Gegužės 9, 16 ir 23 dienomis kviečiame į nemokamas ekskursijas „Juditos Vaičiūnaitės Vilnius“ su gide ir literatūros vertėja Zita Baranauskaite-Danieliene.
Judita Vaičiūnaitė (1937-2001) gimė Kaune, bet didžiąją gyvenimo dalį ir beveik visą savo kūrybą išgyveno, „išvaikščiojo“ Vilniuje. Kaskart prisėsdavo skvere, gal kavinėje, kur nors pakeliui ir „brėždavo“ miesto eskizus, vėliau juos „grynino“ iki eilėraščių.
Juditą Vaičiūnaitę vadino Vilniaus kvietka, Baltąja Vilniaus lelija. – Išties, tiek Vilniaus turbūt nerasime jokio kito lietuvių poeto ar poetės kūryboje. – Pagal jos eilėraščius galima tyrinėti Vilnių. Istorijos, architektūros požiūriu, jie labai tikslūs – ne faktus pateikiantys, o atspindintys tam tikro istorijos, kultūros vyksmo esmę. Drauge subtiliai išreiškiantys poetės emocines sąsajas su miestu, su jo praeitimi, kaskart, sakytum, kiek kitaip išgyvenama.
„Į šitą piešinį aš įeinu daugybę kartų“ ( „Pilies skersgatvis“). Tai ne tik poezija, bet ir kasdienis vyksmas – buvimas tame pačiame mieste, toje pačioje gatvėje, bet kiekvienąsyk vis kitaip. Sutapdinant miestą, poeziją, buitį, save. Būvant praeity ir dabarty, istorijoje ir savyje.
Kviečiame pasivaikščioti po Juditos Vaičiūnaitės Vilnių – ir galbūt geriau suvokti ne tik poetės, bet ir savo santykį su šiuo miestu.
Tikėkimės, pavyks.
Susitikimo vieta – prie Šv. Kotrynos bažnyčios. Ekskursijos pradžia - 17 val. Ekskursijos vyks gegužės 9, 16, 23 dienomis.
Reikalinga registracija el. paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.