Instagram KA2024

LLA Members

 

LLA mission

  • To represent and defend the interests of publishers in Lithuania and abroad.
  • To cultivate cultural publishing.
  • To take care of the professional development of the members of the association.
  • To popularize and disseminate Lithuanian literature.
  • To cooperate with the state institutions of Lithuania and the European Union.
  • To encourage reading of cultural and valuable literature.
  • To initiate research.
  • To organize cultural, literary, book art, reading, civic events.
  • To coordinate publishers' participation in national and international book fairs and other international events.

Kviečiame švęsti Lietuvių kalbos dienas!

334680603_608761513920313_2341262953760911381_n
Category
Literatūrinis renginys
Date
2023-03-13 09:00
Venue
Gedimino pr. 51
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas
Kovo 13–17 d. Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kviečia minėti Lietuvių kalbos dienas Nacionalinėje bibliotekoje.
Didžiuojamės ir žavimės sena, gražia ir gyva savo kalba, todėl siūlome švęsti šias dienas drauge! Nusiteikite kūrybiškai ir dalyvaukite mūsų siūlomuose renginiuose:
Kovo 13–15 d. – rytmečio skaitymai. Mažiausius bibliotekos lankytojus – ikimokyklinio amžiaus vaikus – kviečiame pasidžiaugti kalbos žaisme rytmečio skaitymuose. Skaitysime Marco-Uwės Kling’o ir Astridos Henn knygą „NE vienaragis“.
Kovo 14–16 d. – inicialinių raidžių dirbtuvės. Priešmokyklinukų ir 1–2 klasių moksleivių laukia kūrybinės dirbtuvės, kuriose vaikai susipažins su gražiausiomis lietuviškomis abėcėlėmis, turės galimybę lavinti kūrybiškumą ir sukurti unikalias asmenines inicialines raideles.
Kovo 13–15d. – protų mūšis. 7 klasių ir vyresnius moksleivius kviečiame rungtis ir dalyvauti turiningame protų mūšyje apie lietuvių kalbą. Protmūšį galime organizuoti ir nuotoliniu būdu.
Kovo 17 d. – Metų žodžio keliai. 8–9 klasių mokinius kviečiame pakeliauti lietuvių ir kitų kalbų Metų žodžio pėdsakais, pabūti žodžių reikšmių aiškintojais ir naujų žodžių kūrėjais. Improvizuotos pamokos dalyviai sužinos, kas ir kaip įvairiose šalyse renka Metų žodį (o kai kur – ir jaunimo Metų žodį), kas lemia naujų žodžių atsiradimą, taip pat komentuos naujadarų reikšmes ir patys kurs negirdėtus žodžius.
Registracija į Lietuvių kalbos dienas el. paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. arba telefonu (8 5) 239 8561