Knygų žmonės

Knyga yra ir žmonės. Pirmiausia ji yra autorius, kuris gyvena su knyga dar tada, kol ji yra tik jo mintyse, o paskui – kompiuterio ekrane ar lapuose. Vėliau ji yra daugybė kitų žmonių, savo neramiomis mintimis arba tykiais apmąstymais, skvarbiomis akimis ar kruopščiais teptuko brūkšniais knygai suteikiantys vis daugiau ir daugiau formos.

Korektoriai, redaktoriai, dailininkai, vertėjai, maketuotojai, reklamos specialistai, pardavėjai. Turbūt ne tik autoriui, bet ir visiems šiems žmonėms konkreti knyga tampa tam tikra jų gyvenimo dalimi.

Ir net tada, kai knyga pradeda gyventi savo gyvenimus bibliotekų lentynose ir skaitytojų rankose, ji vis vien lieka mintyse tų, kurie prie jos fizinio atsiradimo prisideda. Kas yra tie žmonės, kurių dėka tekstai ateina į skaitytojų rankas? Kas yra darbštūs ir smalsūs, kūrybiški ir atsakingi kiekvieno rašytojo pagrindiniai padėjėjai?

Apie juos bus ši mūsų nauja skiltis. Pažindinkimės su Knygos žmonėmis, prisiliesdami prie jų darbo ir skirdami dėmesio to darbo rezultatui – mėgstamai knygai.