K.A.2.0.2.3.

20230122 165925

Sekmadienio vakarą Dūmų fabrike įvyko pirmieji Knygos apdovanojimai, kuriuose buvo pagerbti knygos kūrėjai ir kūrėjos – visi prie knygos atsiradimo prisidedantys žmonės: nuo dizainerių, redaktorių, kritikų iki literatūrinių renginių ir reiškinių organizatorių bei leidėjų. Renginį vedė poetė, menotyrininkė Laima Kreivytė ir filosofas Jonas Dagys.

2023-iųjų sausį Lietuvos leidėjų asociacija pakvies į pirmuosius Lietuvoje Knygos apdovanojimus K.A.2.0.2.3., skirtus įvertinti knygų leidybos industrijoje dirbančius žmones. Apdovanojimų tikslas – parodyti, koks įvairialypis yra knygos leidimo procesas, koks svarbus kiekvienas etapas bei kiekvienas prisidedantis žmogus. Apdovanojimai buvo pristatyti Knygų aikštėje  Sostinės dienose.

Į ką pirmiausia atkreipiate dėmesį rinkdamiesi knygą? Ar jus patraukia rašytojo (-os) pavardė ant viršelio? Ar priešantraštiniuose lapuose ieškote, kas redagavo tekstą? Jei tai užsienio autoriaus knyga, ar pasidomite, kas ją išvertė? O gal jūsų dėmesį iš pradžių atkreipia knygos viršelis, dizainas, grafiniai elementai, įrišimas? Galbūt yra leidykla, kuria pasitikite, ir žinote – kad ir ką išleistų, visada galima drąsiai jos knygas skaityti? O gal jus domina knygos-reiškiniai? Tos, apie kurias visi jūsų aplinkoje kalba, kurioms nereikia reklamos, o skaitytojai dalijasi nuomonėmis ir įspūdžiais, tad norisi tuoj pat atsiversti. Ar ieškote kritikų atsiliepimų, galbūt sekate vieną, kurio nuomone visada pasikliaujate?

Knygos apdovanojimai 2023: metų džiaugsmai ir nusivylimai

headeris vidinis lla lt NEW

Praėjusių metų Vilniaus knygų mugę paženklino Ukrainoje prasidėjęs karas, daugeliui ėmė atrodyti, kad kultūra, knygos, literatūra tarsi nebeteko prasmės. Literatūros lauko dalyviai pamažu vėl atgavo amą, tačiau panašu, kad kai kurie dalykai jau niekada nebebus tokie, kokie buvo iki šiol.

Auksinės lupos rinkimai: kodėl leidykloms derėtų dažniau atmesti prastai parašytus ar išverstus tekstus?

logo KA23 RGB 1

2023-iųjų sausio 22 dieną „Dūmų fabrike“ vyks iškilmingi „Knygos apdovanojimai 2023“. Tai Lietuvos leidėjų asociacijos organizuojami apdovanojimai, pirmieji tokie Lietuvoje, kurių tikslas parodyti, koks įvairialypis yra knygos leidimo procesas ir koks svarbus kiekvienas prie jos atsiradimo prisidedantis žmogus.
Apdovanojimuose bus renkami 11 nominacijų laureatai: tarp jų – „Auksinės lupos“ premija redaktoriui už viso gyvenimo darbą ir apdovanojimas jaunajam (-ai) redaktoriui (-ei). Apie redaktoriaus darbo ypatybes kalbamės su trimis komisijos narėmis – Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos pirmininke, vertėja Daiva Daugirdiene, vertėja Rūta Jonynaite bei vertėja ir rekaktore Diana Bučiūte.

Ne tik apie gražias, bet ir pačias gražiausias knygas

logo KA23 RGB 3
2023-iųjų sausio 22 dieną „Dūmų fabrike“ vyks iškilmingi „Knygos apdovanojimai 2023“. Tai Lietuvos leidėjų asociacijos organizuojami apdovanojimai, pirmieji tokie Lietuvoje, kurių tikslas parodyti, koks įvairialypis yra knygos leidimo procesas ir koks svarbus kiekvienas prie jos atsiradimo prisidedantis žmogus.
Šia gražia artėjančio renginio proga apie knygų dizaino ypatybes ir šiųmetines tendencijas kalbamės su komisijos nariais, kurie išrinks dizaino kategorijos nominacijų laureatus: „Boy“ studijos įkūrėja, „15 min“ Dizaino skyriaus vadovė Miglė Rudaitytė, dizaino strategas Jonas Liugaila ir dizaineris, meno vadovas Tadas Karpavičius.

 0003

Knygų ir leidybos apdovanojimų „K.A.2.0.2.x.“ NUOSTATAI